بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آذر 18, 1399

آبشار ویسادار رضوانشهر، سومین آبشار بلند و دیدنی استان گیلان | آبشار ویسادر کجاست ؟

آبشار ویسادار کجاست ؟ در رضوانشهر در نزدیکی شهر پره­سر، یکی از زیباترین آبشارهای گیلان به شمار می­رود که خصوصاً در سال­های اخیر مسافران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. جاده جنگلی زیبا و سرسبز این آبشار، به همراه رودخانه لمیر که در نزدیکی آن قرار دارد، همگی باعث شده­اند این مکانی به محلی زیبا و دیدنی برای لذت بردن از طبیعت بکر شمال تبدیل شود.

آبشار ویسادار کجاست-آبشار ویسادار آبشار ویسادار رضوانشهر ابشار ویسادار تصاویر ابشار (۲)

آبشار ویسادار رضوانشهر، سومین آبشار بلند و دیدنی استان گیلان

نقاط مختلف ایران آبشارهای فصلی و غیرفصلی زیادی دارند که همگی دیدنی و بی­نظیر هستند. استان­های شمالی کشور نیز، هر چند بیشتر به جنگل و دریا شناخته می­­شوند اما آبشارهای زیبایی دارند که بازدید از آن­ها خالی از لطف نیست. یکی از این آبشارهای دیدنی، آبشار ویسادار رضوانشهر است که در استان گیلان قرار دارد. اگر بخواهید بدانید آبشار ویسادار کجاست، باید بگوییم از این آبشار تا رشت ۲ ساعت و تا شهرستان تالش ۱ ساعت راه است و در نزدیکی شهر کوچک پره­سر قرار دارد. اگر تا به حال به گیلان سفر کرده ­ولی از این آبشار دیدنی بازدید نکرده­اید به شما پیشنهاد می­کنیم در سفر بعدی حتماً به سراغ آن بروید و تجربه­ای منحصر به فرد از گردش در طبیعت شمال داشته باشید.

آبشار ویسادار کجاست-آبشار ویسادار آبشار ویسادار رضوانشهر ابشار ویسادار تصاویر ابشار (۱)

چرا باید آبشار ویسادار رضوانشهر را ببینیم؟

اگر از این آبشار زیبا دیدن کنید متوجه می­شوید، تنها خود آبشار نیست که جذابیت­های بسیاری دارد؛ بلکه تمام مناطق اطراف آن و حتی مسیر جنگلی منحصر به فردی که به آبشار ویسادار در رضوانشهر منتهی می­شود (که باید مقداری از آن را آن را پیاده طی کنید) نیز، سراسر زیبایی و سرسبزی است و باعث می­شود برای ساعت­ها در این همه زیبایی و آرامش غرق شوید.جاده جنگلی  از پل مقابل آبشار گرفته تا رودخانه لمیر که در جوار آن است، همگی فضایی بی­نظیر را برای لذت بردن از طبیعت فراهم کرده­اند. در سال­های اخیر و با توجه به رشد تعداد مسافرانی که برای به بازدید این آبشار می­آیند، امکانات مختلفی مانند آلاچیق یا دکه­ های فروش خوراکی و … نیز در فراهم آمده است.

بار دیگر که قصد سفر به شمال را داشتید پیشنهاد می­کنیم حتماً گیلان را انتخاب کرده و از اهالی رشت سراغ آبشار ویسادار رضوانشهر را بگیرید. البته پیش از آن در سایت ویلا رابط، ویلای مورد نظر و مناسب خود را رزرو کنید زیرا اجاره ویلا شمال مخصوصاً در فصل­ها و روزهای پرمسافر کار چندان آسانی نیست. به این ترتیب با رسیدن به مقصد می­توانید بدون نگرانی بابت محل اسکان، پس از مدتی استراحت راهی یک تور یک روزه گردشگری به سمت آبشار زیبای ویسادار شوید.

آبشار ویسادار کجاست ؟

رضوانشهر با رشت ۶۲ کیلومتر فاصله دارد و ویسادار در این شهرستان و ۱۶ کیلومتری شهر پره سر قرار گرفته، شهری بین رضوانشهر و هشتپر تالش. این شهر در دهستان ییلاقی ارده و در نزدیکی روستایی به نام  آوَوییار است.
در ادامه با آبشار ویسادار کجاست ۳۰ کیلومتر بعد از تالش نیز به این آبشار می‌رسید. اینطور معروف است که وایسادار بعد از آبشارهای لاتون و چالدشت، با حدود ۱۵ متر ارتفاع، سومین آبشار بلند گیلان است. این جاذبه سر راه رودخانه لمیر واقع شده، رودخانه‌ای که سرچشمه‌اش کوه‌های تالش(مشهور به گردنه الماس) است و در نهایت به دریای خزر می‌ریزد.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید