بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
اسفند 8, 1399

آبشار کبودوال با منظره‌ای مسحورکننده در دل دره‌های سبز گلستان

آبشار کبودوال تنها آبشار خزه‌ای در ایران است که در دل جنگل‌های گلستان قرار دارد. منظره بی‌نظیر و بکر این آبشار آن را به جاذبه‌ای دیدنی در این منطقه تبدیل کرده است. ناحیه جنگلی اطراف آبشار و رودخانه کبودوال، محلی عالی برای گردش در طبیعت و لذت بردن از زیبایی‌های آن محسوب می‌شود. این آبشار در ۵ کیلومتری علی آباد کتول واقع شده است.

آبشار کبودوال با منظره‌ای مسحورکننده در دل دره‌های سبز گلستان

آبشار کبودوال

آبشار کبودوال در استان گلستان یکی از دیدنی‌ترین و البته منحصر به فردترین آبشارهای ایران است. علت منحصر به فرد بودن این آبشار زیبا، پوشش خزه‌ای بی‌نظیر آن است. به طوری که بسیاری از افراد آن را به عنوان تنها آبشار خزه‌ای در کل ایران می‌شناسند. اگر از آن دسته اشخاصی هستید که در طول سفر دوست دارید از جاذبه‌های طبیعی بکر و خارق العاده دیدن کنید، حتماً سری به استان گلستان و آبشار کبو دوال بزنید.

این آبشار در دل یک دره بسیار سبز و مملو از درختان بلند و انبوه قرار دارد و به همین دلیل منظره‌ای خاص و زیبا دارد. آب این آبشار از چشمه‌هایی پرآب با آب قابل شرب تأمین می‌گردد. رودخانه کبودوال که به این آبشار خزه‌ای دیدنی ختم می‌شود، سر راه خود آبشارهای کوچک‌تری را نیز جای داده است که هر کدام به حوضچه‌ای نه چندان بزرگ فرو می‌ریزند. همچنین در مسیر رودخانه محل‌هایی برای اتراق در طبیعت وجود دارد که بازدید از رودخانه و آبشار کبودوال گلستان را آسان‌تر و دلپذیرتر می‌سازد. همچنین در نزدیکی آبشار امکانات رفاهی لازم برای مسافران تعبیه شده است و مسیر رسیدن به آن نیز سنگ‌فرش شده و مناسب است.

کبودوال کجاست-کبودوال گلستان-کبودوال علی آباد کتول آبشار کبودوال۱

آبشار کبودوال کجاست ؟

آبشار کبودوال

همانطور که گفتیم این آبشار یکی از جاذبه‌های گردشگری استان گلستان محسوب می‌شود. اگر بخواهید دقیق‌تر بدانید، باید در نقشه به دنبال شهرستان علی آباد کتول باشید. درست در فاصله ۵ کیلومتری این شهرستان و در جهت جنوب شرقی آن، می‌توانید آبشار کبود وال را پیدا کنید. پیش از آبشار، به پارک جنگلی کبودوال می‌رسید و از آن‌جا تا خود آبشار لازم است حدود ۲۰ دقیقه پیاده‌روی نمایید. خوب است بدانید این آبشار در تمام فصل‌های سال دیدنی است و منظره‌ای فوق العاده زیبا دارد. پس برای بازدید از آن لحظه‌ای درنگ نکنید. تنها چیزی که باید مورد نظر قرار دهید، موضوع اسکان و اجاره ویلا در شمال است. البته برای این مسئله نیز راه حلی آسان وجود دارد. کافیست وارد سایت ویلا رابط شوید و ویلاهای اطراف این جاذبه را مورد بررسی قرار دهید. با رزرو ویلا قبل از سفر، می‌توانید با خیالی راحت راهی یک تور یک روزه گردشگری در پارک جنگلی و آبشار کبود والعلی آباد کتول شوید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید