بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آبان 4, 1399

آتشفشان قله درفک رودبار یکی از مناطق گردشگری در گیلان

قله درفک در محیطی زیبا با آب و هوایی بکر و به دور از هوای مرطوب و شرجی قرار دارد. قله آتشفشان درفک رودبار با ارتفاع ۲۷۱۴ یکی از پرترددترین قله ها در مقایسه با قله های اطراف خود می باشد. چندین سال از  خاموش بودن قله آتشفشان درفک رودبار می گذرد که هر ساله مردم زیادی به این قله و غارهای اطراف آن سفر می کنند.

قله درفک آتشفشان درفک رودبار قله درفک اتشفشان درفک گیلان ویلارابط جاذبه گردشگری گیلان رودبار (۴)

قله درفک در استان گیلان در ناحیه رودبار و منطقه جنگلی سیاهکل، یکی از جاذبه های گردشگری محسوب می شود. درفک در محیطی زیبا با آب و هوایی بکر و به دور از هوای مرطوب و شرجی قرار دارد. قله آتشفشان درفک رودبار با ارتفاع ۲۷۱۴ یکی از پرترددترین قله ها در مقایسه با قله های اطراف خود می باشد. چندین سال از  خاموش بودن قله آتشفشان درفک رودبار می گذرد که هر ساله مردم زیادی به این قله و غارهای اطراف آن سفر می کنند. از دیگر زیبایی های موجود در کنار قله درفک رودبار، می توان به دو غار اشاره کرد که یکی از جنس آهک و دیگری پوشیده از لایه های یخ است. عمق غار یخی به طور تقریبی به ۱۲۰ متر می رسد. در تمام طول سال لایه های یخ را در اینجا مشاهده خواهید کرد. همچنین با اینکه اندازه دهانه غار کوچک است اما تنها افراد ماهر در غار نوردی و یخ نوردی می توانند از آن عبور کنند. غار دیگر که مردم آن را به حیوانات یخ زده شباهت می دهند به غار آهکی معروف است. قسمت هایی از این غار در اثر زلزله ای به طور کامل تخریب شده است.

قله درفک آتشفشان درفک رودبار قله درفک اتشفشان درفک گیلان ویلارابط جاذبه گردشگری گیلان رودبار (۳)

آتشفشان درفک رودبار با منظره ای منحصر به فرد

مردمی که ساکن این منطقه هستند به دلیل عدم دسترسی به آب آشامیدنی، از برف نیاز آبی خود را تامین می کنند. برای این کار بعد از خارج کردن برف از داخل چاه، آن را در درون ناوهایی از جنس چوب می ریزند. سپس برف در اثر قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید آب شده و از آن برای آشامیدن و شست و شو و دیگر کارهای روزمره استفاده می نمایند. لذا به هنگام مسافرت به این منطقه رویایی بهتر است آب آشامیدنی به همراه داشته باشید. برای صعود به قله درفک رودبار ۶ مسیر به نام های مسیر شاه شهیدان، شیرکوه، راجعون، کرده سرا، دفراز و اسطلخ جان وجود دارد. با تور یک روزه گردشگری می توانید از این منطقه زیبا بازدید کنید. حتی با اجاره ویلا در شمال به راحتی از تمامی مناطق تفریحی دیدن نمایید.

قله درفک آتشفشان درفک رودبار قله درفک اتشفشان درفک گیلان ویلارابط جاذبه گردشگری گیلان رودبار (۵)
دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید