بازیابی رمز عبور

برای فعال کردن زوم کلیک کنید
بارگذاری نقشه
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
باز کردن نقشه
نتایج جستجوی شما
شهریور 13, 1399

آتشکده آمل کجاست ؟ | آشنایی با آتشکده آمل

آتشکده آمل از محبوب ترین و بهترین جاذبه های تاریخی آمل به شمار می رود که سالانه مقصد بازدید گردشگران بسیار از داخل و خارج از کشور قرار می گیرد این  آتشکده یکی از گنجینه های نهفته در دل مازندران بوده و یادگاری از عهد ساسانی می باشد که در میان گردشگران و مسافران از محبوبیت بسیاری برخوردار می باشد. در ادامه بیشتر با آتشکده آمل کجاست آشنا می شویم.

عکس قدیمی آتشکده آمل اتشکده امل ( جاذبه گردشگری آمل) (۱)

آشنایی با آتشکده آمل

آیا تا به امروز از آتشکده آمل بازدید کرده اید؟ آیا از قدمت آتش کده آمل در شهرستان آمل باخبر هستید؟ آیا می دانید این بنا چه تاثیری در صنعت گردشگری این منطقه دارد؟

آتشکده آمل با داشتن قدمت طولانی یکی از بناهای طراحی شده از دوره ساسانیان بوده و در شهر قدیم قرار گرفته است این آتشکده در سال ۱۳۵۴ به عنوان یکی از آثار ملی ایران با شماره ثبت ۱۰۶۰ به ثبت رسید و در حال حاضر یکی از محبوب ترین و بهترین جاذبه های تاریخی آمل به شمار می رود که سالانه مقصد بازدید گردشگران بسیار از داخل و خارج از کشور قرار می گیرد. آتشکده آمل با داشتن ویژگی های خاص معماری از جذابیت بی نظیری برخوردار بوده و نسبت به سایر برج های طراحی شده در آن دوره از وسعت بسیار زیادی برخوردار می باشد. این آتشکده در منطقه قدیم شهر که بخش ساسانی آن به عوام کوی شناخته می شد در دوران ساسانیان به همراه بازار آمل واقع بود که این آتشکده در آن دوران طراحی شد و تا به امروز بر جای مانده است. آتش کده آمل یکی از گنجینه های نهفته در دل مازندران بوده و یادگاری از عهد ساسانی می باشد که در میان گردشگران و مسافران از محبوبیت بسیاری برخوردار می باشد و با توجه به عمر این ساختمان برج قدمت آن را به قرن نهم نسبت داده اند.

عکس قدیمی آتشکده آمل اتشکده امل ( جاذبه گردشگری آمل) (۱)

طراحی آتشکده آمل

آتشکده آمل یکی از بناهای تاریخی در شمال ایران بوده و در ساخت آن از آجرهایی یا قدها و ابعاد مختلفی بهره مند شده اند که یکی از مهمترین ویژگی های معماری این آتش کده به شمار می رود. با توجه به ناموزون بودن قطعات خشت ها در طراحی آن اما از فاصله دور گنبدی با شکل و ظاهر دقیق به چشم می خورد که به منظور بازسازی این بنا بسیار پرهیز شده است چرا که طراحی و معماری این آت شکده دارای هندسه ای خاص و منحصر به فرد می باشد. دری گران در بنای آتش کده آمل قابل مشاهده می باشد در حالت کلی معماری این بنا بسیار جذاب و حرفه ای بوده و تحسین گردشگران را در وهله اول برمی انگیزد. مسافران می توانند با شرکت در تورهای مسافرتی فرصت بازدید از این جاذبه تاریخی در کنار دوستان و خانواده خود را داشته باشند. ساختمان آتشکده دارای بدنه چهارگوش بوده و برج مخروطی شکلی در آن مشاهده می شود و در بخش فوقانی مقرنس هایی به چشم می خورد. گنبد این بنا دارای دو پوش بوده و هر دوی آن در اثر زلزله تخریب شده اند در بخش های فوقانی آتشکده می توان کاشی کاری و قرنیش های آجری را ببینید.

عکس قدیمی آتشکده آمل اتشکده امل ( جاذبه گردشگری آمل) (۱)

بهترین زمان بازدید از آتشکده آمل

در ساختمان آتشکده آمل مقبره شمس الدین محمد بن محمود آملی قرار داده شده است که وی از پزشکان شهیر کشورمان بوده و از دلایل اصلی محبوب بودن این آتشکده در میان بومیان این منطقه می باشد. آمل یکی از زیباترین و دیدنی ترین شهرهای واقع در استان مازندران بوده و انبوهی از جاذبه های طبیعی و تاریخی را در دل خود گسترانیده است که این آتش کده از معروف ترین دیدنی های آن به شمار می رود با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی حاکم در این شهر می توان گفت بهترین زمان سفر و بازدید از این بنا فصل بهار و تابستان بوده و البته مسافران می توانند بر اساس موقعیت خود در اوایل پاییز نیز به این شهر توریستی سفر داشته باشند. بازدید از آتش کده شهر آمل برای افرادی که تا به امروز از نزدیک آتش کده ای مشاهده نکرده اند بسیار جذاب و خاطره انگیز خواهد بود. در فصل تابستان به خصوص شهریور ماه شرایط جوی بسیار مناسب و معتدلی در سطح شهر آمل حاکم بوده و گردشگران می توانند به راحتی و به دور از آب و هوای گرم و سوزناک از این جاذبه تاریخی بازدید بعمل آورند و هم چنین از طریق ویلا رابط در یکی از بهترین ویلاهای آمل به اقامت و استراحت بپردازند.

حالا که با آتش کده آمل آشنا شدید وی می دانید آتشکده آمل کجاست در هنگام سفر به شمال از هراز به شمال از این مکان تاریخی دیدن کنید.

عکس قدیمی آتشکده آمل اتشکده امل ( جاذبه گردشگری آمل) (۱)
آتشکده آمل کجاست ؟

آتشکده آمل در شهر آمل استان مازندران قرار دارد و بنای آن مربوط به دوره ساسانیان است.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید