بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
مهر 25, 1399

آتشکده کوسان کجاست ؟ سیر و سفر در آتشکده کوسان بهشهر

آتشکده کوسان کجاست ؟ اتشکده کوسان اثری تاریخی واقع در روستای کوهستان میباشد.روستای کوهستان در یکی از شهرستان های استان مازندران به نام بهشهر قرار گرفته است.این آتشکده در سال ۱۳۸۰ به ثبت ملی رسیده است.این مکان تاریخی در قسمت جنوب غربی روستایی به نام آسیاب سر در بلندی کوهی تقریبا مرتفع واقع شده است.

آتشکده کوسان بهشهر اتشکده کوسان کجاست ؟ جاذبه آتشکده کوسان (۵)

سیر و سفر در آتشکده کوسان

آتشکده کوسان  یک اثر تاریخی برجا مانده از دوره های تاریخی پس از اسلام است.کوسان اسم شخصی است که در زمان های قدیم در این خطه سرسبز زندگی می کرده است.در آتشکده سکه های از دوره ساسانی،نیز پیدا شده که این خود ثابت می کند که این بنای تاریخی از دوره ساسانی بوده است.

آتشکده کوسان دارای نمایی مکعبی شکل ،به ابعاد ۸/۵ در ۸/۵ متر می باشد.مصالح این بنای تاریخی از سنگ و ساروج است .سنگ های هندسی شکل این جاذبه تاریخی، با نظم خاصی کنار هم قرار گرفته اند.

آتشکده کوسان بهشهر اتشکده کوسان کجاست ؟ جاذبه آتشکده کوسان (۳)

مسیر دسترسی به آتشکده کوسان

آتشکده کوسان کجاست ؟ آتشکده کوسان در قسمت شمالی کشور واقع در استان مازندران می باشد.در ۴ کیلومتری شهرستان بهشهر اتشکده کوسان قرار دارد  که به آسانی می شود  با وسیله نقلیه به آن مکان تاریخی رسید.برای ورود به این منطقه هزینه ای دریافت نمی کنند و در طول روز امکان بازدید می باشد.

با توجه به اینکه اتشکده کوسان از دوره ساسانی می باشد. گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب کرده است. هر سال افراد زیادی به این مکان تاریخی سفر میکنند .این مکان دارای هوایی دلنشین و یکی از بهترین مکان هایی برای سفر می باشد.

آتشکده کوسان بهشهر اتشکده کوسان کجاست ؟ جاذبه آتشکده کوسان (۲)

شهری دیدنی به نام بهشهر

همانطور که گفته شد اتشکده کوسان بنایی تاریخی واقع در شهرستان بهشهر می باشد.این شهرستان در دوره شاه عباس به اشرف البلاد به معنی اشرف شهر ها معروف بوده است.شاه عباس در این شهر ساختمان های بسیار زیبا،حمام های مختلف و حوضچه هایی ساخته است.

این بناهای تاریخی و هوایی دلنشین  این شهر را دلچسب تر کره است.دریاچه عباس آباد،کاخ صفی آباد و تعداد زیادی غار از دیگر مکان های دیدنی این شهر می باشد.در صورت سفر به این شهر زیبا می توانید از سایت ویلا رابط برای رزرو ویلا برای خود اقدام کنید.

آتشکده کوسان بهشهر اتشکده کوسان کجاست ؟ جاذبه آتشکده کوسان (۴)

آشنایی با روستای کوهستان

در دو کیلومتری شهر بهشهر روستایی به نام کوهستان وجود دارد که در گذشته به آن کوسان می گفتند.کوهستان از سمت غرب به روستای آسیاب سر منتهی می شود.بیشتر مردم روستا به کشاورزی و مرغداری مشغول هستند.

این روستا علاوه بر آتشکده  دارای مکان های تفریحی دیگر نیز می باشد از جمله چشمه ای شفاف که در دل زمین جریان دارد.همراه با صدایی دلنشین که روح و روان را جلا می دهد.برای دیدن این روستا و مکان های تفریحی آن می توانید از تورهای یک روزه سایت ویلا رابط استفاده نمایید.

آتشکده کوسان بهشهر اتشکده کوسان کجاست ؟ جاذبه آتشکده کوسان (۶)
آتشکده کوسان کجاست ؟

آتشکده کوسان کجاست ؟ اتشکده کوسان در قسمت شمالی کشور واقع در استان مازندران می باشد.در ۴ کیلومتری شهرستان بهشهر اتشکده کوسان قرار دارد  که به آسانی می شود  با وسیله نقلیه به آن مکان تاریخی رسید.برای ورود به این منطقه هزینه ای دریافت نمی کنند و در طول روز امکان بازدید می باشد.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید