بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
دی 3, 1399

آرامگاه سید جلال الدین از آثار باستانی مهم در استان گیلان

آرامگاه سید جلال الدین در آستانه اشرفیه واقع شده است. آستانه اشرفیه شهری است که در حوضه های آبرفتی استان گیلان، در دلتای سفید رود در شرق رشت واقع شده است. یکی از شهرهای مذهبی و زیارتی گیلان است. آرامگاه سید جلال الدین (ع) در این شهر بر اهمیت مذهبی بودن آن افزوده است.

۲اجاره ویلا-سایت ویلا رابط-تور یک روزه گردشگری آرامگاه سید جلال الدین اشرف امامزاده استانه اشرفیه (۲)

آرامگاه سید جلال الدین در آستانه اشرفیه واقع شده است. آستانه اشرفیه شهری است که در حوضه های آبرفتی استان گیلان، در دلتای سفید رود در شرق رشت واقع شده است و یکی از شهرهای مذهبی و زیارتی گیلان می باشد. آرامگاه سیدجلال الدین(ع) در این شهر بر اهمیت مذهبی بودن آن افزوده است. در قرن چهارم هجری، جلال الدین اشرف، از فرزندان امام موسی کاظم (ع) به این شهر که یک مکان دیدنی و زیبا است، مهاجرت می کند. آستانه اشرفیه یکی از اصلی ترین شهرهای تولید کننده بادام زمینی، برنج، ابریشم و گیاهان دارویی معطر است. در نزدیکی شهر رشت و دریای خزر قرار گرفته و مقبره ، برادر امام رضا (ع) و همچنین مقبره محمد معین، فرهنگ شناس ایرانی و تدوین فرهنگ لغت فارسی در این شهر قرار دارد. رودخانه بزرگ سپیدرود از ضلع شمال غربی شهر عبور می کند. برای اطلاع از برنامه تور یک روزه گردشگری که علاقمندان را در عرض یک روز به یکی یا چند تا از آثار باستانی آستانه اشرفیه می برند به سایت ویلا رابط مراجعه کنید.

۲اجاره ویلا-سایت ویلا رابط-تور یک روزه گردشگری آرامگاه سید جلال الدین اشرف امامزاده استانه اشرفیه (۱)

تصویری از آرامگاه سید جلال الدین امزاده آستانه اشرفیه

آرامگاه سید جلال الدین اشرف در فاصله ۳۴ کیلومتری رشت و در شهر آستانه اشرفیه ساخته شده است. بنای اصلی این آرامگاه در سال ۳۱۱ هجری قمری، به دستور حاکم وقت خانم گوهرشاد ساخته شد. اما در سال ۱۹۷۷ ، بنای با شکوهی جایگزین ساختمان قبلی شد که با سقف های آینه کاری تزیین شده و یک گنبد با کاشی های ظریف و ایوان های زیبا به این بنا افزوده شد. ساختمان جدید شامل یک کتابخانه، مسجد، محلی برای مراسم عزاداری مذهبی بوده و مکان هایی که برای اقامت زائران در نظر گرفته شده است. اجاره ویلا در آستانه اشرفیه با قیمت مناسب و امکانات رفاهی عالی در دسترس مسافران است تا به مدت دلخواه در این شهر اقامت کنند.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید