بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
دی 2, 1399

آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی یا سردار جنگل در قبرستان سلیمان داراب رشت

آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی، معروف به سردار جنگل در شهر رشت و در قبرستان محله سلیمان داراب قرار دارد. بنای تاریخی این آرامگاه در کنار افتخارات این مرد بزرگ، این مزار را به یکی از جاذبه­های گردشگری رشت تبدیل کرده است. در کنار گردش در طبیعت و سوحل دریای خزر، بازدید از مقبره میرزا کوچک خان نیز می­تواند برای مسافران جذاب باشد.

ارامگاه میرزا کوچک خان جنگلی کجاست-مقبره میرزا کوچک خان جنگلی-قبر میرزا کوچک خان جنگلی- خان جنگلی۲

 آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی یا سردار جنگل در قبرستان سلیمان داراب رشت

میرزا کوچک خان جنگلی را می­توان یکی از بزرگترین اسطوره­های ایرانی دانست که هنوز هم با گذشت سال­ها، نامی پرافتخار میان ایرانیان دارد. بسیاری از مسافران بارها و بارها به رشت سفر کرده و از مناظر زیبا و جاذبه­های گردشگری مختلف آن دیدن کرده­اند اما هنوز سری به آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی نزده­اند. میرزا کوچک خان که به سردار جنگل نیز معروف است یک رهبر آزاده بود که با به راه اندازی جنبشی به نام جنبش جنگل در مقابل ظالمان زمان خود ایستادگی کرد تا جایی که جان خود را در این مسیر از دست داد. مقبره میرزا کوچک خان جنگلی امروزه از دو جهت دیدنی و جذاب است، اول این که به یک مرد بزرگ تعلق دارد و دوم به دلیل معماری خاص و ارزش تاریخی آن.

ارامگاه میرزا کوچک خان جنگلی کجاست-مقبره میرزا کوچک میرزا کوچک خان جنگلی آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی
ارامگاه میرزا کوچک خان جنگلی کجاست-مقبره میرزا کوچک میرزا کوچک خان جنگلی آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی

ارامگاه میرزا کوچک خان جنگلی کجاست ؟

اگر در سفر بعدی خود به گیلان قصد بازدید از مزار میرزا کوچک خان جنگلی را دارید، باید سراغ گورستان سلیمان داراب را از اهالی رشت بگیرید. این محله در جنوب رشت قرار دارد و قبر میرزا کوچک خان جنگلی در دل این گورستان واقع شده است. به یاد داشته باشید که پیش از سفر، فکری برای محل اسکان خود نمایید زیرا معمولاً پیدا کردن ویلا شمال در شهرهای پرمسافر مانند رشت کار آسانی نیست. البته سایت ویلا رابط این امکان را به شما می­دهد که بدون مراجعه حضوری بتوانید سوئیت­ها و ویلاهای موجود در منطقه را مورد بررسی قرار داده و بهترین را انتخاب کنید. حتی می­توانید از حراجی اجاره ویلا برای کاهش هزینه­های خود استفاده کنید و با خیالی آسوده به بازدید از مکان­های دیدنی گیلان از جمله آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی بپردازید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید