بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آبان 6, 1399

آشنایی با مناطق ییلاقی و باغات چای املش | جاذبه گردشگری املش

مناطق ییلاقی و باغات چای استان گیلان از جاذبه های گردشگری ایران است. استان گیلان که یکی از استان های شمالی ایران است با داشتن جنگل ها و طبیعت زیبا در تمام فصول سال یکی از مقاصد محبوب گردشگری محسوب می شود. املش که یکی از شهرستان های این استان می باشد، قطب گردشگری استان گیلان محسوب می شود.

باغ چای املش باغات چای املش ویلارابط مناطق ییلاقی و باغات چای املش (۲)

مناطق ییلاقی و باغات چای استان گیلان از جاذبه های گردشگری ایران است. استان گیلان که یکی از استان های شمالی ایران است با داشتن جنگل ها و طبیعت زیبا در تمام فصول سال یکی از مقاصد محبوب گردشگری محسوب می شود. املش که یکی از شهرستان های این استان می باشد، قطب گردشگری استان گیلان محسوب می شود. این منطقه دارای تاریخی چند هزار ساله می باشد. املش یک منطقه کوهستانی است و آب و هوای مطبوع دارد، این شهرستان به داشتن مناطق ییلاقی باغات چای معروف است. املش با مناطق بکر خود، هر ساله پذیرای مهمانان خارجی و داخلی است، با اجاره ویلا در این شهرستان، چندین روز مهمان این خطه از شمال باشید و از این منطقه تاریخی دیدن فرمایید. املش در ساحل شلمان رود که یک رودخانه راکد است قرار گرفته است و نام این شهرستان که ریشه ترکی دارد از همین رود گرفته شده است. کشاورزی شغل رایج این منطقه از شمال است.

مناطق ییلاقی و باغات چای املش از نمایی نزدیک

باغ چای املش باغات چای املش ویلارابط مناطق ییلاقی و باغات چای املش (۴)

برنج، گندم، انواع مرکبات بویژه پرتغال در این شهرستان کشت می شود ولی عمده سطح کشت خاک های املش به چای تخصیص یافته است. مناطق ییلاقی و باغات چای املش را با تورهای یک روزه گردشگری و با راهنماهای مجرب بگردید و در کوهپایه های این شهرستان به تماشای دریای ابر بایستید. مناطق ییلاقی خصیب دشت نیز در نزدیکی املش قرار گرفته است، امام زاده ها، خانه های تاریخی، چشمه آب معدنی و غار تلاین نیز از سایر جاذبه های این منطقه محسوب می شود. گردش در مناطق ییلاقی باغات چای استان گیلان یک سفر خاطره انگیز برای دوستداران طبیعت محسوب می شود. قدم زدن میان مزارع چای و گرفتن عکس یادگاری با این مزارع از کارهای محبوب مهمانان شمال محسوب می شود. بهار وقتی به نیمه های خود می رسد برداشت چای در مزارع چای شروع می شود، در فصل خود را مهمان یک چای بهاره در املش بکنید.

باغ چای املش باغات چای املش ویلارابط مناطق ییلاقی و باغات چای املش (۳)
دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید