بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آذر 15, 1400

اجاره آپارتمان در تهران و آشنایی با راهکارهای آریامرز

تاریخچه و معرفی شهر تهران

در زمان به سلطنت رسیدن آقا محمد خان قاجار، پایتخت ایران از شیراز به تهران منتقل شد. این اتفاق در ۲۲۵ سال پیش رخ داد. اگر بخواهیم بیشتر در تاریخ سفر کنیم، به روزگاری باز می‌‌گردیم که تهران در حقیقت دهکده ای کوچک و قسمتی از شهر معروف و مشهور ری بوده است.

آقا محمد خان، تهران را به خاطر منافع سیاسی و نظامی انتخاب کرده بود و می‌‌توان گفت که این انتخابی هوشمندانه بوده است. در حقیقت تنها دلیل انتقال پایتخت، همین بود، زیرا تهران آن زمان از لحاظ شرایط رفاهی، آنچنان پیشرفته نبوده است. اما بعد از گذشت چند سال تهران به شدت پیشرفت کرد، به گونه‌‌ای که در حال حاظر دارای نقاط تاریخی و دیدنی بسیار زیادی است.

رهن و اجاره آپارتمان در تهران چگونه است؟

از چند سال پیش، افراد زیادی از نقاط مختلف ایران برای پیدا کردن کار، داشتن درآمد بیشتر و بهبود شرایط زندگی به تهران مهاجرت و به دنبال رهن و اجاره خانه و آپارتمان در تهران و یا اجاره دفترکار بوده اند. این کار علاوه بر افزایش جمعیت در شهر و به وجود آوردن مشکلات زیست محیطی و اجتماعی، پیامد‌‌های دیگری نیز در بر داشت. در این میان مهم‌‌ترین عامل برای اجاره آپارتمان در تهران، یافتن محله ای خوب، متناسب با در‌‌آمد و شرایط زندگی است.

موارد‌‌ی که در رهن و اجاره خانه در تهران باید به آن‌‌ها توجه کرد

مستاجر‌‌انی که شاغل هستند بهتر است در تهران برای اجاره خانه، در محدوده‌‌ی محل کار خود به دنبال خانه بگردند. اگر موفق به انجام این کار شوند، از هزینه‌‌های رفت و آمد آنها در ماه کاسته خواهد شد.

اگر به دنبال آرامش و سکوت هستید، به دنبال ساختمان‌‌هایی با واحد‌‌های آپارتمانی کم بگردید. البته اگر توان رسیدگی به کار‌‌های مربوط به ساختمان را ندارید، ساختمان‌‌هایی با تعداد واحد‌‌های آپارتمانی بیشتر، به دلیل داشتن مدیر ساختمان، برای شما مناسب تر هستند.

ساختمان‌‌هایی که سال ساخت بالایی دارند، نیاز به تعمیرات کلی و جزیی بیشتری دارند. این مورد جدا از هزینه‌‌هایی که برای مستاجر و صاحب‌‌خانه در پی دارد، زمان زیادی را هم هدر می‌‌دهد. بهتر است شرایط پرداخت هزینه ها و موارد مربوط به رهن و اجاره آپارتمان در تهران، قبل از شروع قرارداد به توافق هر دو طرف برسد.

قرارداد اجاره را کاملا بررسی کنید و در قرارداد تمام موارد مهم را ذکر نمایید. شرایط خانه را به طور کامل قید کنید تا در انتهای قرارداد، مشکل و سو‌‌تفاهمی برای دو طرف پیش نیاید. قبل از به پایان رسیدن قرارداد رهن و اجاره، اگر قصد تمدید آن را ندارید، با آرامش به دنبال آپارتمان مناسب خود در تهران بگردید و مو‌‌جر را از تصمیم خود با خبر کنید.

وجود امکانات جانبی برای خانه‌‌ای که اجاره می‌‌کنید را بررسی کنید. داشتن انباری و پارکینگ در صورتی که وسیله‌‌ی نقلیه دارید، بسیار پر‌‌اهمیت است.

قیمت رهن و اجاره خانه و آپارتمان در تهران

اگر بخواهیم اجاره بهای محله های مختلف تهران را با یکدیگر مقایسه کنیم، به تفاوت قیمت فاحشی بر می‌‌خوریم. به طور مثال در سال ۱۴۰۰ بالاترین قیمت اجاره، مربوط به محله کامرانیه تهران است. محله‌‌های بعدی که اجاره بهای بالایی دارند به ترتیب فرمانیه، نیاوران، دروس، جردن و دارآباد هستند.

اگر بخواهیم ارزانترین مبالغ رهن و اجاره آپارتمان در تهران را نام ببریم، باید به سمت جنوب شهر برویم. منطقه نازی آباد، دارای کمترین مبلغ رهن و اجاره آپارتمان در تهران است. مناطقی مانند خزانه، شوش، یافت آباد، امام زاده حسن، آذری در رده‌‌های بالاتری از رهن و اجاره هستند. البته این مبالغ به سال ساخت و متراژ خانه نیز بستگی دارد.

جستجوی هوشمند، راحت و سریع با آریامرز

آریامرز پلتفرم هوشمند و تخصصی جستجوی املاک در تمام نقاط ایران است. شما به راحتی می توانید با استفاده از وبسایت و اپلیکیشن آریامرز، خانه رویایی خود را بیابید. در اینجا با هم، برخی از راهکارها و ویژگی‌های آریامرز برای جستجوی هوشمند، راحت و دقیق املاک را بررسی می کنیم:

  • ثبت بیش از یک میلیون آگهی فروش و اجاره املاک در هر ماه
  • جستجوی سریع و هوشمند خانه ها و املاک آگهی شده برای فروش، اجاره در تمام شهرهای ایران با امکان جستجوی همزمان بر روی نقشه و فیلترهای کامل و متنوع برای جستجوی دقیق و آسان
  • مشاهده جزییات کامل هر ملک به همراه تصاویر، فیلم تور مجازی و سه بعدی. امکان برقراری تماس مستقیم با مالک یا مشاور ثبت کننده ملک از طریق پیام رسان آریامرز و ثبت درخواست بازدید از ملک در تاریخ و زمانی مشخص
  • ذخیره املاک و خانه های مورد علاقه و دسترسی سریع به آنها. امکان به اشتراک گذاری فایل های املاک با دیگران از طریق واتس اپ، ایمیل و راه های دیگر
  • مشاهده املاک مشابه و نزدیک در صفحه جزییات هر ملک برای جستجوی سریع تر و امکان گزارش خانه ها و املاکی که دارای اطلاعات نادرست هستند
  • ثبت درخواست ملک به صورت هوشمند، تنها با یک کلیک اضافه درهنگام جستجوی املاک و ارسال فایلهای منطبق با درخواست شما، توسط هوش مصنوعی آریامرز و مشاوران املاک برتر
  • جستجوی مشاوران املاک، مهندسین و طراحان دکوراسیون و دیگر متخصصین بازار املاک در تمام شهرهای ایران با امکان فیلتر بر اساس نوع تخصص، میزان فعالیت و امتیاز کاربران. امکان برقراری تماس مستقیم با آنها از طریق پیام رسان آریامرز، انتخاب به عنوان مشاور خود و ثبت دیدگاه برای آنها

خرید یا اجاره بدون دردسر آپارتمان در تهران و دیگر شهرهای ایران دیگر رویایی دور از انتظار نیست. آریا مرز تجربه‌ای متفاوت از جستجوی خانه را به شما هدیه می‌دهد. تنها کافی است برای جستجو، نام محله، خیابان، شهر و یا شهرک را وارد کنید و از نتایج آن شگفت زده شوید!

دسته بندی: دسته‌بندی نشده
اشتراک گذاری

پاسخ دهید