بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
اردیبهشت 1, 1400

از طراحی ویلای مدرن چه می دانید؟

طراحی ویلای مدرن ، کلمه ای است که در بحث ویلا سازی خیلی به گوش می رسد. اما براستی چه مقدار از ویژگی ها و کیفیت آن آگاه هستیم؟ در ذهن بیشتر ما مدرن به معنی جدید و پیشرفته است، هر چیزی که طرح و مدل نویی داشته باشد و یا از تکنیک و تکنولوژی های پیشرفته در ساخت آن استفاده شده باشد. در تعریف عمومی، ساختمان مدرن به نظر ساختمانی می رسد که دارای مصالح ساخت جدید، امکانات مدرن خدماتی، تاسیساتی، روشنایی و …. می باشد. و اما تعریف تخصصی آن مربوط به سبک مدرن در معماری است که دارای ویژگی های منحصر به فردی است و سالهاست که سهم وسیعی از حوزه ساختمان سازی را به خود اختصاص داده است.

ویلای مدرن ۳

آن از تفکر صنعتی، مدرنیته و عملکردگرایی نشات گرفته است. تفاوت این سبک در ویلا در متریال، نحوه اجرا، فرمها و فضاسازی ها با دیگر سبک های طراحی ویلا، مشخص و قابل توجه است. محبوبیت ویلا مدرن در تمام دنیا در حال افزایش است. سادگی و ارتباط قوی آن با طبیعت پیرامونی، از دلایل این محبوبیت هستند. در ابتدا ما سعی داریم شما را با واژه معماری مدرن در معماری ویلا بیشتر آشنا کنیم. ویژگی های معماری ویلا با سبک مدرن، محور این مبحث قرار دارد. طراحی ویلا مدرن بر پایه اصول معماری مدرنیسم است. این رویکرد پر طرفدار و بین المللی، بی اعتنا به سبک های سنتی و الگوهای کلاسیک و قدیمی است.

در واقع وقتی یک ساختمان ویلایی مدرن را مشاهده می کنید، تشخیص نمی دهید که آن مربوط به چه کشور و فرهنگی است. زیرا هیچ فرم و المان سنتی که نشانی از معماری گذشته آن سرزمین باشد، در آن وجود ندارد. علت جذابیت این مدل ویلا برای بسیاری افراد، در واقع همین است: جهانی و بی مکانی. نمونه ویلاهای مدرن، از زمره کارهای متعدد و موفق شرکت طراحی ویلا ۱۰۰۰ در دامنه وسیعی از ویلاهای کوچک تا لوکس و بزرگ قابل مشاهده هستند. تیم حرفه ای این شرکت در طراحی و اجرای ویلاهای مدرن در سراسر کشور دارای سوابق درخشان است.

ویلای مدرن ۳

نمای ویلای مدرن، ساده اما جذاب است. نمای ویلای مدرن در حقیقت در نتیجه تداخل احجام شکل می گیرد و نمای منفکی از حجم را نمی توان برای آن در نظر گرفت. عامل زیبایی و تنوع این نما همان پر و خالی ها در ساختمان است. غافل نشویم از نمای شیشه ای ویلا که همه عاشقش هستند. در حالیکه در داخل ویلا مشغول استراحت یا فعالیت های مختلف هستید، به لطف شیشه های سرتاسری و بزرگ، دیدهای بی نظیری از طبیعت زیبا پیش روی شما وجود دارد. در بسیاری مواقع این شیشه بندی ها و پنجره های بزرگ از کف تا سقف هستند و کل دیوار را پوشش داده اند و در مواردی نیز اکثر وجوه حجم ویلا را دیوارهای شیشه ای تشکیل داده اند.

در این مورد است که شفافیت و سیالیت فضای داخلی ویلا به اوج خود می رسد. ولی داستان اینجا به پایان نمی رسد. فضای داخلی مدرن، توسط سکوها، تراس ها و پاسیوها به درون محوطه ویلا کشیده می شود. درب های کشویی شیشه ای به آسانی پیوند فضای داخلی و خارجی را مقدور می کنند. بتن و شیشه : ترکیب بی نظیر رویکرد مدرن بتن و شیشه هر دو از متریال نوینی بودند که در ساختمان ها در سطوح وسیعی به خدمت گرفته شدند. بتن رایج ترین متریال برای ساخت ویلا است، وجود آن به صورت اکسپوز یا نمایان و یا صیقلی و پرداخت شده، از اصلی ترین مشخصه های معماری مدرن است. سطوح بتنی در نمای ویلا در ترکیب با شیشه های شفاف، تضاد زیبایی را به وجود می آورند: یکی سخت و صلب و دیگری شفاف و ظریف. شیشه های سکوریت، لمینیت و مسلح برای تامین امنیت ساکنان ویلا مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ سفید و خاکستری و به طور کلی خنثی، رنگ های غالب معماری مدرن هستند.

ویلای مدرن ۳

نمای ویلا مدرن با ترکیب حجمهای مکعب مستطیلی با سطوح شیشه ای و متریال روشن، در پس زمینه طبیعت سبز و دل انگیز به نوعی تاکید بر حضور انسان و تکنولوژی در فضای طبیعی است. در فضای داخلی ویلا مدرن دیگر خبری از دیوارهای قطور و سنگین نیست. در طراحی داخلی ویلای مدرن سعی می شود فقط به ضرورت از دیوارهای صلب جدا کننده استفاده شود. فضاهایی که کاربری های همسان دارند، با اندک تغییراتی مانند کفسازی، اختلاف متریال، ارتفاع سقف کاذب، نازک کاری و اختلاف سطح کف یا پارتیشن های مشبک از هم متمایز می شوند. سالن های نشیمن، غذاخوری و فضای آشپزخانه به صورت یکسره طراحی می شوند. تزئینات پر زرق و برق و دکوراسیون سنتی یا کلاسیک در این فضاها جایی ندارند. همه چیز تا حد امکان ساده و عملکردی است.

اگر شیفته مبلمان با طرحهای خاص و انتزاعی هستید، با آزادی کامل می توانید از آن ها در ویلای مدرن خود بهره ببرید. بعضی اوقات علاقه به اصول مدرن حتی تا تصویر تابلوهای روی دیوار اتاقهای ویلا نیز پیش می رود. اگر به ساده گرایی و عملکرد گرایی تا حد زیادی تاکید شود، مدرنیسم به مینیمالیسم تبدیل می شود. حجم ویلا حتی ممکن است فقط از یک مکعب مستطیل ساده و خالص تشکیل شود و در داخل نیز حداقل تیغه بندی فقط برای محفوظیت فضاهای خصوصی، در نظر گرفته می شود.

به یاد داشته باشید اگر زمین کوچکی برای ساخت ویلا در اختیار دارید، بهترین سبک طراحی ویلا برای آن مدرن است. با حذف ساختارها و المان های غیرکاربردی، فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت. علاوه بر آن وجود نور و روشنایی که سطوح شیشه خور به ارمغان می آورند، باعث می شود فضا بزرگتر به نظر آید. آنچه امروزه بیشترین محبوبیت را در بین کارفرمایان دارد، ویلای مدرن دوبلکس است، ماهیت طرح ویلای مدرن به گونه ای است که خلاقیت و ابداع فرمهای جدید برای آن، انتهایی ندارد. علاوه بر نمای ویلا، فضای داخلی دوبلکس نیز دارای فضاسازی های جذاب و متنوع و ایده پردازی های خلاقانه و هنرمندانه می باشد. به ویژه در عصر حاضر که تکنولوژی هر روزه رو به رشد و توسعه است و مرزها و محدودیت های اجرایی را در هم می نوردد.

دسته بندی: رپورتاژ آگهی
اشتراک گذاری

پاسخ دهید