بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 6, 1399

استخر لاهیجان ، نمای آبگیری زیبا پایین کوهی بلند در دل شهر سبز شمالی

استخر لاهیجان یکی از مکان ­های مورد علاقه اهالی این شهر و همچنین مسافران است. این استخر پایین کوهی به نام شیطان کوه واقع شده است و جزیره­ای کوچک در دل آن قرار دارد. گفته می­شود قدمت استخرلاهیجان به زمان حکومت شاه عباس صفوی برمی­گردد و اتفاقاً به دستور همین شاه نیز ساخته شده است. این استخر ۱۷ هکتار وسعت و ۴ متر عمق دارد.

استخر لاهیجان کجاست-پارک استخرلاهیجان-جزیره ستخر لاهیجان-آدرس استخر لاهیجان-قدمت استخر لاهیجان- (۱)

استخر لاهیجان ، نمای آبگیری زیبا پایین کوهی بلند در دل شهر سبز شمالی

استخرلاهیجان یکی از پرطرفدارترین جاذبه­ های گردشگری لاهیجان است. نه تنها مسافران بلکه خود اهالی شهر نیز، علاقه بسیاری به این استخر بزرگ و پرآب دارند. استخر زیبای لاهیجان به دستور شاه عباس صفوی و پایین کوهی به نام شیطان کوه ساخته شده است. قدمت استخر لاهیجان به قرن ۱۰۰۰ هجری قمری یا به عبارتی دقیق­تر به سال ۹۸۵ هجری شمسی برمی­گردد. در آن سال­ها به خواست شاه عباس، جزیره­ای کوچک نیز برای تفریح و گذران اوقات خوش شاه، در میان این استخر بنا می­شود که به میان پشته معروف بوده است. امروزه جزیره استخرلاهیجان با یک مسیر سیمانی به ساحل جنوبی استخر متصل شده است و بنایی در آن وجود دارد که عنوان تالار عروسی از آن استفاده می­شود. عمق این استخر ۴ متر و مساحت کلی آن ۱۷ هکتار است.

استخر لاهیجان کجاست-پارک استخرلاهیجان-جزیره ستخر لاهیجان-آدرس استخر لاهیجان-قدمت استخر لاهیجان- (۲)

استخر لاهیجان کجاست ؟

اگر قرار است به حوالی لاهیجان سفر کنید، مطمئن باشید بازدید از این استخر برای شما جذاب و به یاد ماندنی خواهد بود. پیدا کردن آدرس استخرلاهیجان کار دشواری نیست زیرا از هر کسی سؤال کنید این استخر را به خوبی می­شناسد. برای بازدید از این مکان زیبا باید ابتدا میدان خلیج فارس را پیدا کنید و سپس وارد خیابان رجائی شوید. در این خیابان می­توانید شیطان کوه و مردمی را که در پارک استخر لاهیجان پیاده­روی می­کنند، ببینید.

برای سفر به لاهیجان لازم است حتی پیش از سفر فکری برای محل اقامت خود داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است با رسیدن به مقصد برای یافتن ویلا شمال مناسب سرگردان شوید. ویلا رابط می­تواند برای اجار ویلا یا سوئیت دلخواهتان به شما کمک کند. همچنین در این سایت با انواع تور یک روزه گردشگری در شهرهای زیبای ایران روبرو خواهید شد. می­توانید از این تورها استفاده کنید و تجربه­ای لذت­بخش از سفر به شمال برای خود رقم بزنید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید