بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آذر 2, 1399

امامزاده سید ابوجعفر ابیض، بقعه ای سبز و دیدنی در دل طبیعت میانده رودسر

امامزاده سید ابوجعفر ابیض ، یکی از بقاع متبرکه در رودسر گیلان است که در دل طبیعت زیبای روستای میانده قرار گرفته است. امامزاده میانده در واقع تنها یک بقعه ساده نیست بلکه می­تواند مکانی زیبا برای بازدید باشد. این بقعه که در میان گورستان عمومی میانده قرار دارد نشان می­دهد در طبیعت بکر شمال، هر بنایی دیدنی و زیبا به حساب می ­آید.

امامزاده ابیض میانده-امامزاده میانده-امامزاده ابیض چابکسر-امامزاده ابیض در چابکسر-امامزاده ابوجعفر ابیض۱

امامزاده سید ابوجعفر ابیض، بقعه­ای سبز و دیدنی در دل طبیعت میانده رودسر

در طبیعت زیبای شمال، همه چیز حال و هوای سبز و بکر پیدا می­کند. مثل این است که در استان­های شمالی ایران، نه تنها جنگل و دریا، بلکه تک تک بناها، کوچه­ها و … دیدنی و البته به یاد ماندنی هستند. خصوصاً اگر به شهرستان­ها و بخش­های مختلف گیلان سفر کرده باشید، می­بینید که در دل هر روستا و محله و کوچه، مناطق دیدنی و شگفت انگیز بسیاری وجود دارند که هر کدام به تنهایی می­توانند برای حظ بردن از طبیعت مال کافی باشند. از جمله این مکان­های دیدنی امامزاده سید ابوجعفر ابیض است که در دل روستای سبز میانده قرار گرفته است. اگر امامزاده ابیض میانده را دیده باشید، متوجه می­شوید که تنها از یک مکان زیارتی صحبت نمی­کنیم بلکه به تصویری زیبا و شگفت انگیز در میان طبیعتی بکر و خارق العاده اشاره داریم.

امامزاده ابیض میانده-امامزاده میانده-امامزاده ابیض چابکسر-امامزاده ابیض در چابکسر-امامزاده ابوجعفر ابیض

در سفرخود به گیلان، حتماً از امامزاده میانده یا امامزاده ابوجعفر ابیض پرس و جو کنید

احتمالاً در گیلان و حتی در همان منطقه رودسر و چابکسر بقعه­های دیگری نیز از امامزادگان وجود دارد که برخی از آن­ها بیشتر و برخی کمتر مورد توجه قرار گرفته­اند. اما امامزاده ابیض در چابکسر که نسبت آن بعد از چهار نسل به حضرت امام سجاد(ع) می­رسد، یکی از مکان­هایی است که همواره افرادی را از نقاط مختلف به سمت خود می­کشاند. بقعه امامزاده سید ابوجعفر ابیض در میان قبرستان عمومی روستای میانده قرار گرفته و منظره­ای زیبا را در دل این روستا به وجود آورده است.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید به نواحی رودسر و چابکسر سفر کنید، ابتدا و پیش از شروع سفر، از طریق ویلا رابط، یک سوئیت یا ویلای مناسب در همان نزدیکی رزرو نمایید (زیرا اجاره ویلا در شمال، بخصوص در فصل­های شلوغ کار آسانی نیست.). سپس، به دل طبیعت رودسر بزنید و از تک تک مناظر دیدنی و روستاهای سبز آن دیدن نمایید. در این میان بازدید از امامزاده ابیض در چابکسر را از قلم نیندازید. بقعه امامزاده سید ابوجعفر ابیض میانده، نمایی زیبا و دلنشین دارد که ممکن است تجربه بازدید از آن با بقاع متبرکه­ای که قبلاً دیده­اید، متفاوت باشد.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید