بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آذر 15, 1399

امامزاده هاشم و محتشم لشکان در اشکور علیا، بقعه ای تاریخی و زیبا

امامزاده هاشم و محتشم لشکان یکی از بقاع تاریخی و زیبای واقع در منطقه اشکورات رحیم آباد گیلان به شمار می­رود. این امامزاده با ظاهری ساده اما دلنشین که عاری از هر نوع تجمل است، به محلی عالی برای بازدید مسافران تبدیل شده است. قدمت این بقعه به دوران قاجار می­رسد و وجود آن در روستای لشکان اشکور، می­تواند بهانه­ای برای آشنایی گردشگران با تاریخ و فرهنگ گیلان باشد.

روستای لشکان اشکور-روستای لشکان اشکورات امامزاده هاشم و محتشم لشکان (۱)

امامزاده هاشم و محتشم لشکان در اشکور علیا، بقعه­ای تاریخی و زیبا

منطقه اشکور استان گیلان که در شهرستان رودسر واقع شده است، از جمله مناطق پربازدید و زیبای شمال به شمار می­رود که مکان­های دیدنی بسیاری دارد. البته این مکان­های دیدنی لزوماً جنگل یا مراتع سبز نیستند زیرا حتی در دل طبیعت شمال نیز می­توان انواع بناهای قدیمی و فرهنگی و بقاع متبرکه­ای را یافت که هر کدام زیبایی و جذابیت­های خاص خود را دارد. امامزاده هاشم و محتشم لشکان در اشکور علیا، یکی از این مکان­های خاصی است که دیدن آن برای مسافران قطعاً خالی از لطف نخواهد بود. این بقعه متبرکه را که به عنوان یک اثر ملی نیز به ثبت رسیده است، می­توان زیباترین و دیدنی­ترین بقعه در این منطقه دانست.

روستای لشکان اشکور-روستای لشکان اشکورات امامزاده هاشم و محتشم لشکان (۲)

امامزاده­ای ساده ولی دیدنی در دل روستای لشکان اشکور

نکته جالبی که درباره این بنای قدمی وجود دارد این است که در کمال سادگی، جذابیت خاصی دارد. نمای این بقعه از سنگ و گل و چوب ساخته شده است و تزئینات خاصی به جز سرستو­ن­هایی زیبا و هنری ندارد. ضریح داخل امام­زاده نیز از جنس چوب و کاملاً بی­آلایش است. شاید همین سادگی و اصالت است که باعث دیدنی­تر شدن این بنای تاریخی می­شود. به گفته مورخان امامزاده هاشم و محتشم لشکان در دوران قاجار ساخته شده است.

وجود این امامزاده در دل روستای لشکان اشکورات می­تواند بهانه­ای باشد تا این بار در سفر خود به گیلان، به سراغ مناطق کمتر دیده شده شمال نیز بروید. پیشنهاد ما این است که بار دیگر، وقتی تصمیم گرفتید به استان­های شمالی ایران خصوصاً گیلان سفر کنید، در کنار برنامه­های گردش در جنگل­های معروف و شب نشینی کنار ساحل، برنامه­ای نیز برای بازدید از روستای لشکان اشکور و خصوصاً امامزاده هاشم و محتشم لشکان در نظر بگیرید. حتی می­توانید با استفاده از تور یک روزه گردشگری ویلا رابط، از تمام زیبایی­های این منطقه دیدن نمایید. البته بهتر است پیش از این که دل به جاده بزنید برای اجاره ویلا شمال به صورت اینترنتی اقدام نمایید تا هنگام رسیدن به مقصد با مشکل اسکان روبرو نباشید. ویلا رابط به شما برای پیدا کردن حراجی اجاره ویلا نیز کمک می­کند.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید