بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آبان 24, 1399

بازارهای هفتگی رشت کجاست و چرا باید از آن دیدن کرد؟

بازارهای هفتگی رشت یکی از جذاب­ترین و رنگارنگ­ترین بازارهای محلی شمالی است که می­تواند جاذبه­ای دیدنی و زیبا برای مسافران به شمار رود. وجود اقلام مختلف خوراکی و غیرخوراکی در این بازار، تمام نیاز محلی­ها و همچنین مسافران را برآورده می­سازد. بازار هفتگی رشت در هر روز از هفته در یک یا چند شهرستان در حوالی رشت برگزار می­شود.

بازار هفتگی رشت -بازارهای هفتگی رشت کجاست بازارهای هفتگی رشت

بازارهای هفتگی رشت کجاست و چرا باید از آن دیدن کرد؟

بازارهای هفتگی را می­توان یکی از جاذبه­های هیجان انگیز شهرهای شمالی کشور دانست. می­توان گفت در بسیاری از شهرها و شهرستان­های استان­های شمالی کشور از جمله گیلان، بازارهای هفتگی برپا می­شوند که بازدید از آن­ها برای مسافران بسیار جالب و جذاب است. بازارهای هفتگی رشت یکی از این بازارهای محلی به شمار می­رود که می­توانید در سفر خود به گیلان از آن دیدن نمایید.

معمولاً در این بازارها همه چیز، از انواع خوراکی­های محلی و میوه و سبزی گرفته تا پوشاک و وسایل گوناگون یافت می­شود. همین رنگارنگ بودن بازار هفتگی رشت است که آن را به یک جاذبه دیدنی برای افراد غیربومی تبدیل می­سازد. این بازار در هر روز از هفته در یک یا چند شهر برگزار می­شود. شنبه­ها به لشت نشاء و لولمان تعلق دارد. بازارهای هفتگی رشت یکشنبه­ها در کوچصفهان و خمام برپا می­شود. دوشنبه بازار رشت به خشکبیجار و سنگر اختصاص پیدا می­کند. سه شنبه­ها می­توانید شاهد بازار محلی در جورشر باشید. بازار هفتگی رشت در روز چهارشنبه در آقا سید شریف، چوکام و حسن رود برگزار می­شوند و پنجشنبه­ها میتوانید برای دیدن بازار به شاقاچی و زیبا کنار سر بزنید.

در سفر بعدی خود، بازارهای هفتگی رشت را از دست ندهید

پیشنهاد می­کنیم در سفر بعدی خود به استان گیلان، در کنار گردش در طبیعت و بازدید از ساحل، سری نیز به بازار هفتگی رشت بزنید و زندگی بومی و اصیل شمالی را از نزدیک ببینید. البته لازم است پیش از سفر حتماً در یکی از شهرهای استان گیلان، محلی را برای اسکان خود رزرو نمایید. این کار را می­توانید به راحتی توسط ویلا رابط انجام دهید تا برای پیدا کردن ویلا شمال به دردسر نیفتید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید