بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آبان 18, 1399

بازار هفتگی رضوانشهر | در سفر به گیلان، سری هم به بازار هفتگی رضوانشهر بزنید

بازار هفتگی رضوانشهر یکی از بازارهای محلی استان گیلان است که عموماً توسط محلی­ها برگزار می­شود. در این بازار تمام آنچه ممکن است مورد نیاز شما باشد، پیدا خواهد شد. بازار محلی رضوانشهر روزهای سه شنبه در پره­سر و روزهای چهارشنبه در پونل و رضوانشهر برپا می­گردد. مطمئناً این بازار با بازارهای پرزرق وبرق شهرهای بزرگ متفاوت است و چه بسا جذاب­تر باشد.

سه شنبه بازار رضوانشهر-بازار محلی رضوانشهر-چهارشنبه بازار رضوانشهر گیلان بازار هفتگی رضوانشهر (۱)

در سفر خود به گیلان، سری هم به بازار هفتگی رضوانشهر بزنید

بازارهای هفتگی در بسیاری از شهرهای شمالی ایران یافت می­شوند و در واقع محلی هستند برای ارائه تمام آن چه ممکن است مورد نیاز مسافران یا ساکنین باشد. یکی از این بازارهای جذاب و پرهیاهو، بازار هفتگی رضوانشهر است که  در چند شهرستان کوچک و توسط محلی­ها برپا می­شود. اگر در سفر خود به گیلان، گذرتان به رضوانشهر افتاد، حتماً برنامه خود را به نحوی تنظیم کنید که بتوانید از بازارهای هفتگی رضوانشهر نیز دیدن نمایید. مطمئن باشید این بازار با تمام بازارهای شهری که تا به حال دیده­اید تفاوت دارد.

سه شنبه بازار رضوانشهر-بازار محلی رضوانشهر-چهارشنبه بازار رضوانشهر گیلان بازار هفتگی رضوانشهر (۲)

 بازار هفتگی رضوانشهر در چه روزهایی برپا می­شود؟

این بازار در تمام روزهای هفته برقرار نیست. پس اگر می­خواهید از آن استفاده کنید باید بدانید در چه روزی، کجا باشید. سه شنبه بازار رضوانشهر در شهرستان پره­سر برپا می­شود. در گذشته این بازار به جز این که محلی برای خرید و فروش کالا باشد، موقعیتی برای جمع شدن بزرگان و کدخدایان و بررسی حل و فصل مشکلات و اختلافات بود. با این رویه، به بسیاری از مسائل مردم به سادگی در یک روز خاص هفته رسیدگی می­شد.

چهارشنبه بازار رضوانشهر گیلان در خود شهر رضوانشهر برگزار می­شود و جالب است بدانید بازار دیگری نیز در همین روز، در پونل و در ۳ کیلومتری رضوانشهر برپا می­شود. اما به نظر می­رسد حال و هوای این دو بازار با هم کمی متفاوت است و هر دو با وجود همزمان بودن، رونق خود را دارند.

در این بازارها معمولاً انواع و اقسام کالاها و محصولات و در واقع تمام آنچه مایحتاج مردم به حساب می­آید، عرضه می­گردد. اگر می­خواهید سوغاتی محلی تهیه کنید، بازار هفتگی رضوانشهر گزینه­های خوبی در چنته دارد. در سفر بعدی خود به شمال کشور و خطه گیلان، حتماً تور یک روزه گردشگری در رضوانشهر را برای خود در نظر بگیرید و از بازار محلی رضوانشهر و طبیعت زیبای این شهر پرجاذبه دیدن نمایید. البته اگر در تعطیلات قصد سفر دارید، باید بدانید که پیدا کردن محل اسکان مناسب کار آسانی نخواهد بود. بهتر است از قبل، توسط ویلا رابط، ویلاهای موجود در این منطقه را بررسی کرده و موردی مناسب را رزرو نمایید تا برای اجاره ویلا در شمال به دردسر نیفتید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید