بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
خرداد 14, 1400

برج میلاد ، ساختمانی بلند با چشم اندازی بی‌نظیر از تهران

برج میلاد شاید بتوان گفت معروف‌ترین ساختمان تهران، حتی در مقیاس جهانی، برج میلاد است که به عنوان ششمین برج بلند مخابراتی در جهان شناخته می‌شود. در بخش‌های پایینی و بالایی برج مراکز مختلفی از جمله مراکز تجاری، رستوران و فودکورت، کافه، گالری، نمایشگاه و … وجود دارد. بازدید از این برج می‌تواند به خودی خود یک تور گردشگری مجزا باشد.

برج میلاد تهران-برج میلاد کجاست-برج میلاد چند متر است-برج میلاد در شب- برج میلاد

برج میلاد، ساختمانی بلند با چشم اندازی بی‌نظیر از تهران

غیرممکن است ایرانی باشید و نام برج میلاد تهران را نشنیده باشید. این برج یکی از معروف‌ترین سازه‌ها و مراکز دیدنی تهران به حساب می‌آید که کاربری‌های متفاوتی دارد. این برج به عنوان ششمین برج بلند مخابراتی در جهان، سومین برج مرتفع در خاورمیانه و بلندترین برج در ایران شناخته می‌شود. برج بلند میلاد، از نظر گردشگری در سال‌های اخیر به بنایی ارزشمند تبدیل شده است تا جایی که در جهان آن را به عنوان نماد تهران می‌شناسند.

برج میلاد چند متر است؟

این برج بلند به طور دقیق ۴۳۵ متر ارتفاع دارد. هر چند هدف اصلی از ساخت این برج دیدنی، کاربرد مخابراتی آن بوده است اما در حال حاضر بخش‌های بسیار متنوعی دارد. بخش‌های پایینی برج شامل لابی، طبقات تجاری، فودکورت، نمایشگاه صنایع دستی، گالری هنری و … است. بازدیدکنندگان به صورت رایگان می‌توانند به بسیاری از این بخش‌ها دسترسی داشته باشند. اما بازدید از قسمت‌های مرتفع برج هزینه‌بر است.

بازدید کنندگان می‌توانند به وسیله آسانسورهای پرسرعت خود را به بالای برج میلاد برسانند؛ یعنی جایی که موزه مشاهیر، کافه تریا، رستوران گردان، رستوران VIP، سکوی دید بسته و سکوی دید باز و در نهایت گنبد آسمان را در خود جای داده است. جالب است بدانید مساحت کل شیشه‌هایی که در این برج به کار رفته‌اند چیزی در حدود ۱۷۰۰۰ متر مربع است و کل بنا ۱۵۰۰۰۰ تن وزن دارد.

برج میلاد تهران-برج میلاد کجاست-برج میلاد چند متر است-برج میلاد در شب- برج میلاد۲

برج میلاد کجاست ؟

این برج در واقع روی یک تپه و در زمینی به مساحت ۷۵ هکتار ساخته شده است. این تپه در شمال غرب تهران بزرگ، منطقه شهرداری و به طور دقیق‌تر در کوی نصر قرار دارد. برج مرتفع میلاد از چهار جهت به بزرگراه‌های همت، حکیم، چمران و شیخ فضل الله محصور می‌گردد. در نتیجه دسترسی به این برج چندان دشوار نیست.

بازدید از برج میلاد در شب می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های شما در سفر به تهران باشد که پیشنهاد می‌کنیم حتماً برای آن برنامه ریزی داشته باشید. می‌توانید همین امروز وارد سایت ویلا رابط شده و محل اقامت مناسبی برای طول سفر خود به پایتخت اجاره نمایید. در این سایت امکان اجاره ویلا در شمال، تهران، قشم، کیش و … فراهم شده است و می‌توانید از طرح‌های حراجی اجاره ویلا نیز برای کاهش هزینه‌های سفر خود کمک بگیرید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید