بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آبان 26, 1399

بقعه‌ی آقا نجفی انزلی کجاست ؟ | آرامش در جوار بقعه‌ی آقا نجفی انزلی

بسیاری از مردم کشورمان در سفر، یکی از انتخاب‌های اصلی‌شان رفتن به مکان‌های مذهبی است. در این مکان‌ها علاوه بر بازدید و آَشنایی با تاریخ زندگی بزرگان احساس خوب آرامش را نیز دریافت می‌کنند. در این مقاله برآنیم تا با بقعه‌ی آقا نجفی یکی از جاذبه‌های فرهنگی و مذهبی انزلی از زاویه دید ویلارابط نخستین سایت رزرو و اجاره در ایران آَشنا شویم.

بقعه‌ی آقا نجفی انزلی (۲)

یادگاری ارزشمند و ماندگار درانزلی

بقعه‌ی آقا نجفی انزلی یکی از جاذبه‌های فرهنگی و مذهبی استان گیلان در انزلی است. آیت‌الله سید محمد بادکوبه‌ای که به نام آقا نجفی معروف است در سال ۱۲۵۷ ه.ش در نجف اشرف متولد شده است. این عالم گرانقدر و ربانی از نوادگان اباعبدالله الحسین (ع) است و پدر ارجمند و محترمش آیت‌الله سید حسین بادکوبه‌ای یکی از استادان نامی، شخیص و از فلاسفه‎ی شیعه در نجف بوده است. آقا نجفی انزلی یکی از مکان‌های مذهبی است که هرساله بسیاری از مسافران و گردشگران را به سوی خود جذب می‌کند.

شکوه نام بزرگان در دنیا

آیت‌الله سید محمد نجفی وقتی از نجف به ایران آمد سی ساله بود. در شهر انزلی ساکن شد و به تدریس وترویج مسائل دینی مشغول شد. این عالم عالیقدر به عنوان یک انسان زاهد و عارف، در میان مردم و ساکنان شهر از ارج و قرب زیادی برخوردار بود و پس از آنکه در سال ۱۳۵۸ روح پاک و آسمانی‌اش به دیدار حق شتافت و پیکر مکرم وی در مسجد سامانسر انزلی مدفون شد از عشق و ارادت مردم به وی کم نشد و حتی با نذورات مردمی برای او ضریحی ساخته شد. بقعه‌ی آقا نجفی زیارتگاه بسیاری از عاشقان و محبان اهل بیت است. اگر برای حضوردر بقعه‌ی آقا نجفی انزلی نام پابرهنه‌آقا را شنیدید بدین جهت است که این عالم بزرگوار، مردمی و متواضع در روزهای تاسوعا و عاشورا پابرهنه می‌شد و به همین خاطر به این نام معروف شده است.

بقعه‌ی آقا نجفی انزلی (۱)

همراه با ویلارابط در بقعه‌ی آقا نجفی انزلی

ویلارابط نخستین سایت رزرو و اجاره در ایران با خدمات پشتیبانی آنلاین، اجاره‌ی ویلا و اجرای تورهای گردشگری یک روزه همراهی مورد اعتماد است که متناسب با سلیقه‌ی هر گردشگر اطلاعات جاذبه‌های گردشگری را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد. اگر به انزلی سفر کردید و علاقه‌مند به حضور در مکان‌های مذهبی و فرهنگی هستید بقعه‌ی آقا نجفی انزلی یکی از این مکان‌هاست. برای اجاره‌ی ویلا در انزلی و بازدید ویلارابط همراه شوید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید