بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 16, 1399

بقعه آقا سید ابراهیم رشت ، یکی از جاذبه های مذهبی گیلان

بقعه آقا ابراهیم رشت یکی از چندین بقاع متبرکه در استان گیلان است که می­توان آن را به عنوان یک جاذبه گردشگری به شمار آورد. این بقعه در دل محله بادی الله شهر زیبای رشت واقع شده است و در کنار آن مسجدی قدیمی نیز برای بازدید وجود دارد. این امامزاده از فرزندان امام موسی کاظم (ع) است.

بقعه آقا سید ابراهیم رشت، یکی از جاذبه ­های مذهبی گیلان

بقعه آقا سید ابراهیم رشت-مسجد آقا سید ابراهیم رشت بقعه آقا سید ابراهیم

بقعه آقا سید ابراهیم رشت یکی از اماکن متبرکه استان گیلان است که نزد اهالی شهر، احترام زیادی دارد. بقاع متبرکه از جمله جاذبه­های گردشگری شهرها هستند که نشان از فرهنگ و اعتقادات مردم آن ناحیه و همینطور بیان­گر قسمتی از تاریخ آن شهر هستند. این بقعه نیز یکی از جاذبه­های شهر زیبا و محبوب رشت محسوب می­شود که بازدید از آن می­تواند برای گردشگران نیز جالب باشد. در جوار بقعه آقا سید ابراهیم، مسجدی نیز وجود دارد که بنای آن متعلق به دوران قاجار است و آن هم می­تواند دیدنی باشد. می­توانید تور یک روزه گردشگری اختصاصی برای بازدید از مکان­های دیدنی رشت ترتیب دهید و بدین واسطه از بقاع متبرکه و بناهای قدیمی و زیبای این شهر نیز دیدن کنید. هر چند شهرهای شمالی بیشتر  به خاطر جنگل­ها و سواحل دریا شهرت دارند، اما جاذبه­های زیادی را در دل خود پنهان کرده­اند که اغلب ناشناخته می­مانند.

محل دقیق بقعه آقا سید ابراهیم کجاست؟

اگر می­خواهید از این زیارتگاه دیدن کنید، ابتدا باید وارد خود شهر رشت شوید. این بقعه در خیابانی به نام مطهری واقع شده است. البته برای پیدا کردن آن می­توانید از اهالی سراغ محله بادی الله را نیز بگیرید. زیرا خیابان مطهری و بقعه آقا سید ابراهیم (مسجد آقا سید ابراهیم رشت) در این محله واقع شده­اند. خوب است بدانید نسبت این امامزاده به امام موسی کاظم (ع) می­رسد.

قبل از این که برای بازدید از دیدنی­های رشت راهی سفر شوید، حتماً به کمک سایت­های معتبر اجاره ویلا در شمال، مانند ویلا رابط، محل اقامت مناسب و دلخواه خود را رزرو نمایید. زیرا رشت یکی از شهرهای پرطرفدار شمال است و به همین دلیل ممکن است برای پیدا کردن ویلا با مشکل مواجه شوید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید