بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آذر 25, 1399

بقعه آقا پیرانزلی کجاست ؟ | نشانی از شناخت در بقعه‌ی آقاپیر انزلی

بقعه‌ی آقاپیر انزلی گردشگران در برنامه‌ها‌ی تفریحی خود، بازدید از مکان‌هایی را که نام بزرگی در خود دارد، در اولویت قرار می‌دهند و ازآنجا که بازدید از این جاذبه‌ها تأثیر‌گذار و قابل توجه است و بر اطلاعات هرفردی می‌افزاید. در این مقاله برآنیم تا از زاویه دید ویلا رابط یکی از مکان‌های فرهنگی گردشگری را معرفی نماییم.

بندر انزلی، استان گیلان، ویلارابط، اجاره‌ی ویلا در انزلی، تورهای گردشگری یک روزه بقعه‌ی آقاپیر انزلی بقعه‌ی آقاپیر انزلی (۲)

گذری در بستر تاریخ و اندیشه

بقعه‌ی آقاپیر انزلی کجاست ؟ معروف به پیر عابد، آقاپیر بوعلی یا پورفقیه یکی از جاذبه‎های فرهنگی و مذهبی استان گیلان در کلویر بندر انزلی است. از این عارف وارسته‌ی قرن سیزدهم اطلاعات دقیقی در دست نیست اما بنابرآنچه از گفته‌های مشهور برمی‌آید وی از عارفان عالم و فقیه در زمان خود بوده که از احترام ویژه‌ای میان مردم و ساکنان شهر برخوردار بوده است. در خیابان کلویر در نزدیکی مزار سیروس قایقران یکی از بازیکنان مطرح فوتبال قرار دارد که هرساله بسیاری از گردشگران و توریست‌ها در برنامه‌ی سفرخود، بازدید از این بقعه را نیز قرار می‌دهند.   

مأمنی از عرفان و ارادت

یکی از ویژگی‌های خاص بقعه‌ی آقاپیر انزلی این است که مسجدی به همین نام درکنار آن قرار گرفته است. داستان ساخت این بقعه و مسجد به این شرح است که بعد از سال‌ها که فقط قبر این عارف بزرگ در مکان فعلی وجود داشت و هرشب چراغی بالای آن روشن می‌شد، آیت‌الله لاکانی دستور ساخت بقعه‌ای بر آن را می‎دهد و بعدها به امر وی مسجدی نیز درکنار آن احداث می‌شود تا محلی برای اجرای بسیاری از امور اجتماعی و دینی باشد. در این مسجد پارکینگی وجود داشته است که مسافران در آن استراحت کرده و علاوه بر اقامه‌ی نمازجماعت تمام مراسم‌های مذهبی از جمله شب‌های قدر، زیارت‌ها و دعاهای مختلف اجرا می‌شده است. در سال ۱۳۹۲ نیز گنبدی به جای گنبد قبلی بر فراز بقعه‌ی آقاپیر انزلی گذاشته شده است.

بندر انزلی، استان گیلان، ویلارابط، اجاره‌ی ویلا در انزلی، تورهای گردشگری یک روزه بقعه‌ی آقاپیر انزلی بقعه‌ی آقاپیر انزلی (۱)

همراه با ویلارابط در بقعه‌ی آقاپیر انزلی

جستجو در تاریخ، بررسی زندگی گذشتگان و تأثیرپذیری از عملکردهای مثبت بزرگان از نتایج بازدید جاذبه‌های فرهنگی است. اگر می‌خواهید به شهر زیبای انزلی بروید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید با ویلارابط نخستین سایت رزرو و اجاره در ایران همراه شوید. ویلارابط با ارائه‌ی خدماتی چون پشتیبانی آنلاین، اجاره‌ی ویلا و اجرای تورهای گردشگری یک روزه همراه مطمئنی برای هرگردشگری است. بقعه‌ی آقاپیر انزلی یکی از مکان‌های فرهنگی است که عارف بزرگ و اندیشمندی در آن آرام گرفته است و مسجد کنار آن محلی برای وحدت و همدلی پیر و جوان شده است. برای بازدید از بقعه‌ی آقاپیر انزلی و اجاره‌ی ویلا در انزلی به سایت ویلارابط مراجعه کنید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید