بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 15, 1399

ییلاق النزه | بقعه امامزاده ابراهیم النزه ، بنایی قدیمی در دل ییلاقی بکر

بقعه امامزاده النزه یکی از ده­ها بقعه قدیمی در استان گیلان است که بازدید از آن می­تواند جذاب باشد. خصوصاً که این بقعه در دل دشتی سبز و ییلاق النزه قرار دارد که هنوز بکر و دست­نخورده باقی مانده است. برای دیدن این بقعه باید راهی شاندرمن شوید و سپس مسیر روستای النزه را در پیش بگیرید. بعد از رسیدن به دشت با ۵ دقیقه پیاده­روی به امامزاده می­رسید.

بقعه امامزاده ابراهیم النزه بقعه امامزاده ابراهیم النزه کجاست

بقعه امامزاده ابراهیم النزه، بنایی قدیمی در دل ییلاقی بکر

بقاع متبرکه قدیمی از جمله مکان­های دیدنی هر شهرستان هستند که هر کدام در سبک و سیاق خاصی ساخته شده­اند و حال و هوای مخصوصی دارند. یکی از این بقعه­ های قدیمی که در استان گیلان قرار دارد، بقعه امامزاده ابراهیم النزه است. این بقعه در دشت النزه که در واقع یکی از ییلاق­های بی­نظیر ماسال است قرار دارد. البته نام دشت از نام امامزاده گرفته شده است و می­توان گفت این بقعه قدیمی اعتبار ییلاق النزه به حساب می­آید. در اطراف بقعه یک درخت کهنسال دیدنی و چشمه­ و آبشار نیز وجود دارد.

برای سفر به این ییلاق زیبا و بازدید از بقعه امامزاده ابراهیم النزه باید ابتدا به ماسال سفر کنید و سپس راه شاندرمن را در پیش بگیرید. پس از آن وارد جاده شاندرمن به النزه می­شوید و آنقدر پیش می­روید تا روستاهای بسیاری را پشت سر بگذارید و در نهایت به روستای النزه برسید. حال می­توانید از زیبایی­های دشت بکر النزه لذت ببرید. موقعیت بقعه امامزاده ابراهیم النزه به صورتی است که باید حدود ۵ دقیقه پیاده­روی کنید که البته زمان زیادی نیست.

بقعه امامزاده ابراهیم النزه ، بهانه ­ای برای سفر به ییلاقات ماسال

بقعه امامزاده ابراهیم النزه بقعه امامزاده ابراهیم النزه کجاست

دشت النزه

دشت ییلاقی النزه یکی از معدود مناطق شمالی به شمار می­رود که هنوز بکر و دست­نخورده باقی مانده است. می­توانید در این دشت آثار زندگی روستایی را به وضوح تماشا کنید و از آب و هوای معتدل و عالی ییلاق لذت ببرید. حال که می­دانید بقعه امامزاده ابراهیم النزه کجاست و با دشت النزه نیز بیشتر آشنا شدید، امیدواریم حتماً روزی به این منطقه سر بزنید. تنها دقت داشته باشید که جهت اسکان خود باید از قبل برنامه­ریزی کنید. می­توانید روی کلبه­های چوبی دشت نیز حساب کنید. ولی حتماً پیش از رسیدن به مقصد، درباره آن­ها مطمئن شوید. معمولاً اجاره ویلا در شمال بخصوص در روزهای تعطیل، کار چندان آسانی نیست. بهتر است با مراجعه به سایت ویلا رابط، محل اقامت مناسبی را رزرو نمایید و سپس راهی سفر شوید.

یکی از زیباترین و بکرترین جاهای دیدنی گیلان در ماسال و در بین کوه های سر به فلک کشیده شاندرمن، منطقه ییلاقی النزه یا دشت النزه می باشد. در النزه زندگی هنوز به روایت طبیعت در جریان است از صدای پرندگان و رمه های گوسفندان تا صدای آب  و گله اسب های وحشی همگی بکر بودن و آرامش این دشت را به تصویر می کشند. در اینجا برای گرمایش از بخاری های هیزمی استفاده می کنند و یکی از مسیرهای مهم زندگی مردمان عشایر است. درخت افرایی با بیش از ۲۰۰ سال قدمت در کنار درختان گلابی و آلوچه وحشی و چشمه های بی شمار آب و هوایی ییلاقی و مطبوع به دشت النزه بخشیده اند و شبها ستارگان آسمان درخشان تر از همیشه در برابر چشمان تان خودنمایی می کنند.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید