بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 22, 1399

بقعه امامزاده پیلم ، بقعه‌ای قدیمی در دل یک قبرستان روستایی ماسال

بقعه امامزاده پیلم یکی از ده‌ها بقعه قدیمی که در استان گیلان است که دیدن آن برای افرادی که به بناهای قدیمی علاقه‌مند هستند می‌تواند جالب باشد. این بقعه در روستای پیلم و در شهرستان ماسال واقع شده است و روی بلندی یک تپه قرار دارد. محوطه اطراف این امامزاده یک قبرستان است و یک رود آب از مقابل آن می‌گذرد.

بقعه امامزاده پیلم، بقعه‌ای قدیمی در دل یک قبرستان روستایی

بقعه امامزاده پیلم

بقعه‌های قدیمی یکی از جالب‌ترین مکان‌های دیدنی هر شهر و دیاری به حساب می‌آیند، مانند بقعه امام زاده پیلم در گیلان. با بازدید از هر کدام از این بقعه‌ها گویی می‌توان به دل اعتقادات و سنت‌های قدیمی اهالی آن محل رخنه کرد. حتی برخی از این بقعه‌ها داستان‌هایی عجیب پشت خود دارند که حتی اگر این داستان‌ها واقعی نباشند، آسودگی خاطر خاصی را به مردم محله منتقل می‌کنند.

بقعه امام زاده پیلم نیز یکی از این مکان‌های دیدنی قدیمی است که در حوالی ماسال واقع شده است. این بنا روی یک بلندی یا در حقیقت تپه و در روستای پیلم قرار دارد. محوطه اطراف امامزاده در واقع یک قبرستان محلی است و وجود رود آبی که از مقابل این بقعه می‌گذرد، فضایی دلنشین در اطراف آن ایجاد کرده است. اگر به تماشای زندگی روستایی و قبرستان‌ها و بقعه‌های قدیمی و محلی علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم سری نیز به این بقعه بزنید.

بقعه امامزاده پیلم کجاست ؟

همانطور که گفتیم این امامزاده در شهرستان ماسال و روستای پیلم واقع شده است. برای رسیدن به این امامزاده می‌توانید ابتدا از اهالی ماسال سراغ امامزاده شفیع را بگیرید. در مسیر این امامزاده به چهارراهی بر می‎خورید که یک طرف آن به سمت امامزاده شفیع و یک طرف دیگر آن به سمت بقعه امام زاده پیلم پیش می‌رود. محلی‌ها نیز برای پیدا کردن این بقعه قدیمی و کمتر شناخته شده می‌توانند به شما کمک کنند.

در نظر داشته باشید که ماسال منطقه توریستی و گردشگری پرطرفداری است. پس برای سفر به این شهرستان حتماً باید از قبل ویلا شمال مورد نظر خود را رزرو کرده باشید. برای این کار می‌توانید وارد سایت ویلا رابط شده و از طرح حراجی اجاره ویلا استفاده کنید.

دسته بندی: دسته‌بندی نشده
اشتراک گذاری

پاسخ دهید