بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آبان 27, 1399

بی بی حوریه کجاست ؟ | مهمان‌نوازی در بقعه‌ی بی‌بی حوریه‌ی انزلی

یکی از موضوعاتی که بسیاری از گردشگران و مسافران به آن واقفند این است که در مکان‌های مذهبی بیش از سایر مکان‌ها امنیت و آرامش را دریافت می‌کنند. در این مقاله برآنیم تا بقعه‌ی بی‌بی حوریه‌ی انزلی یکی از جاذبه‌های فرهنگی و مذهبی استان گیلان را معرفی نماییم. معرفی و تبیین ویژگی‌های این بقعه را، از زاویه دید ویلارابط نخستین سایت رزرو و اجاره در ایران خواهیم داشت.

قطعه‌ای دیگر از بهشت

بقعه‌ی بی‌بی حوریه‌ی انزلی یکی از جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و مذهبی در روستای شالور انزلی در استان گیلان است. بی‌بی حوریه از فرزندان حضرت امام موسی کاظم(ع) و خواهر هشتمین ستاره پرفروز امامت حضرت امام رضا(ع) است. بقعه‌ی بی‌بی حوریه‌ی انزلی در مسیر شهرهای انزلی به رشت است که هرساله میزبان مسافران و گردشگران و زائران بی‌شماری است که از اقصی نقاط کشور برای عرض ارادت به خاندان اهل بیت(ع) به این مکان مقدس می‌آیند. بقعه‌ی بی‌بی حوریه‌ی انزلی نیز قطعه‌ای از بهشت است که عطر خوش بارگاه امام هشتم (ع) در فضای ملکوتی آن احساس می‌شود. اینجا خواهر یار غریبانه‌های برادر می‌شود تا مأمن و آرامش جانی برای مسافرانی شود که خسته‌ی راهند.

زیبایی‌های پیدا و پنهان یک بقعه

قدمت بقعه‌ی بی‌بی حوریه‌ی انزلی به دوران صفویه و اوایل قرن دهم می‌رسد. از ویژگی‌های این بقعه می‌توان به سقف هشت ضلعی، کاشیکاری‌های منقش و آیینه‌کاری‎های زیبای آن اشاره کرد. ضریح این بقعه‌ی متبرکه روی سنگ مرمر قرارگرفته است. رنگ فیروزه‌ای دلنشین و خواستنی گنبد بقعه حوریه‌ی انزلی و مناره‌های استوار آن چشم‌نواز، روح‌نواز و آرامش‌بخش است. با دیدن این گنبد و مناره‌ها دلت به گنبدطلایی برادر بزرگوارش امام رضا(ع) گره می‌‌خورد. در بقعه‌ی بی‌بی حوریه‌ی انزلی علاوه بر مسجد، زائرسرا و پارکینگ برای حضور امن مسافران و زائران فراهم شده است تا آن‌ها با فراغت دل از انوار معنوی این بارگاه بهره‌مند شوند و ازصفای مناجات با پروردگار حظ و بهره‌ای وافی برند. 

بقعه‌ی بی‌بی حوریه‌ی انزلی (بقعه‌ی بی‌بی حوریه‌ی انزلی کجاست بیبی حوریه کجاست ) (۲)

همراه با ویلارابط در بقعه‌ی بی‌بی انزلی

برای دیدن جاذبه‌های منحصر به فرد بندر انزلی، تجربه‌ی یک سفر خاطره‌انگیز و لذت‌بخش و زیارت بقعه‌ی بی‌بی حوریه‌ با ویلارابط نخستین سایت رزرو و اجاره در ایران همراه شوید. این سایت با خدمات پشتیبانی آنلاین، اجاره‌ی ویلا در انزلی و اجرای تورهای گردشگری یک روزه یک انتخاب مناسب برای زیباترشدن لحظات سفر شما با خانواده و دوستان است.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید