بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 13, 1399

تالاب بین المللی کیاکلایه ، تالابی ۳۰۰ هکتاری میان کوه های لنگرود

تالاب بین المللی کیاکلایه یکی از ده­ها جاذبه طبیعی و گردشگری شهرستان لنگرود است که بازدید از آن برای علاقه­مندان به طبیعت می­تواند لذت­بخش باشد. این تالاب نزدیکی لنگرود و جاده ترانزیتی رشت واقع شده است و به دلیل تنوع زیستی بالا، مورد توجه بسیاری از طبیعت­گردان قرار می­گیرد. تالاب کیا کلایه از چند جهت با کوه­های دیدنی و طبیعتی سبز محصور می­شود و زیبایی آن دوچندان شده است.

تالاب کیاکلایه-تالاب کیاکلایه لنگرود-تالاب نیلوفر آبی کیاکلایه-تالاب کیاکلایه کجاست-تالاب کیاکلایه گیلان

تالاب بین المللی کیاکلایه ، تالابی ۳۰۰ هکتاری میان کوه­های لنگرود

تالاب بین المللی کیاکلایه یکی از چندین تالاب دیدنی استان گیلان است که زیبایی­های منحصر به فردی دارد. جاذبه­ های طبیعی استان گیلان کم نیستند و از این بین تالاب­ها از جمله جذاب­ترین آن­ها هستند. خصوصاً تالاب کیا کلایه لنگرود به دلیل این که زیستگاه بسیاری از جانوران است، یکی از دیدنی­ترین تالاب­ها به شمار می­رود. البته طبیعت بی­نظیر اطراف تالاب نیلوفر آبی کیاکلایه نیز منظره بسیار زیبایی برای آن ساخته است که تماشای آن برای گردشگران می­تواند بسیار لذت­بخش باشد.

محلی­ها این تالاب را استخر نیز می­نامند. از آن جایی که میزان آب تالاب بین المللی کیاکلایه در فصول مختلف سال، تفاوت دارد، به نام استخر معروف شده است. اما با توجه به مطالعات و بررسی­های علمی، این تالاب حاصل پس­روی دریا است و به همین دلیل نام تالاب کیاکلایه گیلان برای آن مناسب­تر به نظر می­رسد.

تالاب کیاکلایه کجاست ؟

تالاب کیاکلایه-تالاب کیاکلایه لنگرود-تالاب نیلوفر آبی کیاکلایه-تالاب کیاکلایه کجاست-تالاب کیاکلایه گیلان۱

اگر می­خواهید بدانید تالاب بین المللی کیاکلایه کجاست از شما دعوت می­کنیم سفری به استان گیلان و شهرستان زیبای لنگرود داشته باشید. این تالاب ۳۰۰ هکتاری در نزدیکی لنگرود قرار دارد و فاصله کم آن تا جاده ترانزیتی رشت-رامسر یکی دیگر از دلایل معروفیت آن به شمار می­رود. البته تالاب کیا کلایه از طرف­های دیگر نیز با کوه­ها و دشت­های سبز شمال احاطه گشته است و به همین دلیل منظره­ای فوق­العاده دارد. متأسفانه گفته می­شود به دلیل عدم رسیدگی، روز به روز از مساحت این تالاب زیبا کاسته می­گردد.

برای دیدن تالاب بین المللی کیا کلایه کافیست از طریق سایت ویلا رابط، ویلا شمال مورد نظر خود را در حوالی لنگرود رزرو نمایید و سپس به دل جاده بزنید. لنگرود دیدنی­های بسیاری دارد که این تالاب تنها یکی از آن­هاست. حتی می­توانید برای یک تور یک روزه گردشگری در این منطقه برنامه­ریزی کنید و از تمام جاذبه­های گردشگری بی­مثال لنگرود بازدید نمایید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید