بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 24, 1399

تالاب سلکه ، سایه درویشان و نرگستان، سه گانه دیدنی صومعه سرا

تالاب سلکه ، تالاب سیاه درویشان و تالاب نرگستان هر سه در شهرستان صومعه سرا و در حوالی تالاب بزرگ انزلی قرار دارند. هر چند این تالاب­ ها کمتر شناخته شده­اند ولی هر کدام به نحوی زیبا و دیدنی هستند. تالاب سلکه در واقع بخشی از تالاب محسوب می­شود که در زمستان میزبان پرندگان مهاجر بسیاری است. برای بازدید از این تالاب­ها باید به سمت روستای هندخاله صومعه سرا حرکت کنید.

تالاب سلکه ، سیاه درویشان و نرگستان ، سه ­گانه دیدنی صومعه سرا

تالاب سلکه یکی از جاذبه­های دیدنی صومعه سرای گیلان است. احتمالاً تا به حال نام تالاب انزلی را بسیار شنیده­اید. اما جالب است بدانید در نزدیکی این تالاب معروف، تالاب­های دیدنی دیگری نیز وجود دارند؛ از جمله می­توان به تالاب سلکه، مرداب سیاه درویشان و تالاب نرگستان اشاره کرد. اگر علاقه­مند به تالاب­ها هستید و یا اگر دوست دارید از جاذبه­های کمتر دیده شده، بازدید کنید، این منطقه از صومعه سرا، بهترین انتخاب است.

تالاب سلکه، تالابی ۳۶۰ هزار هکتاری است که در واقع می­توان آن را قسمتی از تالاب بزرگ انزلی دانست. این تالاب زیبا به پناهگاه پرندگان معروف است. هر ساله در فصل زمستان پرندگان مهاجر بسیاری برای زندگی به این تالاب کوچ می­کنند و به همین دلیل بازدید از آن در زمستان، می­تواند تجربه­ای متفاوت باشد. تالاب سیاه درویشان نیز یکی دیگر از تالاب­های دیدنی صومعه سرا است که آب آن از چندین رود مانند پسیخان، رودمان و … تأمین می­شود. اگر بخواهید از این مرداب زیبا یا تالاب سلکه انزلی بازدید کنید احتمالاً در مسیر خود به روستای نرگستان می­رسید که تالابی دیدنی با همین نام را در خود جای داده است. این روستا و تالاب به دلیل این که محل شکل­گیری نهضت جنگل بوده­اند در میان مردم معروف هستند.

تالاب سیاه درویشان- تالاب سلکه انزلی-مرداب سیاه درویشان-تالاب نرگستان-تالاب نرگستان صومعه سرا تالاب سلکه

تالاب سیاه درویشان ، تالاب نرگستان صومعه سرا و تالاب سلکه کجاست؟

همانطور که گفته شد این سه تالاب در یک منطقه قرار دارند. به همین دلیل می­توانید با برنامه­ریزی یک تور یک روزه گردشگری، به راحتی از این جاذبه­های زیبا دیدن نمایید. ابتدا باید از رشت یا سمت صومعه سرا حرکت کنید. برای دیدن تالاب سلکه باید روستای هندخاله را مقصد خود قرار دهید. مردم روستا برای پیدا کردن تالاب شما را راهنمایی خواهند کرد. تالاب سیاه درویشان نیز در شمال شرق صومعه سرا و در فاصله ۲۸ کیلومتری شهر رشت قرار دارد و با رسیدن به هندخاله می­توانید آن را نیز پیدا کنید. همانطور که قبلاً اشاره شد، اگر از سمت صومعه سرا برای رسیدن به این مرداب حرکت کنید در مسیر خود ،در ۹ کیلومتری صومعه سرا، روستای نرگستان را می­بینید. می­توانید در این روستا از تالاب زیبای نرگستان بازدید نمایید.

پیش از این که برای بازدید از تالاب سلکه و سایر تالاب­های اطراف به راه بیفتید، بهتر است برای اجاره ویلا در شمال اقدام کنید. می­توانید برای این کار از سایت ویلا رابط و طرح­های حراجی اجاره ویلای آن نیز کمک بگیرید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید