بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
دی 29, 1399

تالاب سوستان لاهیجان گیلان، با منظره ای منحصر به فرد از نیلوفرهای آبی

تالاب سوستان لاهیجان یکی از ده­ها و حتی صدها جاذبه دیدنی استان گیلان به شمار می­رود که در دهستان لیل واقع شده است. این تالاب حتی در فصل­هایی که گل­های نیلوفر آن پژمرده شده­اند نیز دیدنی و زیبا است. برای بازدید از این تالاب می­توانید ابتدا خود را به لاهیجان برسانید و سپس با طی کردن مسیری ۱۳ دقیقه­ای به تالاب برسید.

تالاب سوستان لاهیجان کجاست-تالاب سوستان در لاهیجان-تالاب سوستان لاهیجان گیلاعکس تالاب سوستان (۱)

تالابسوستان لاهیجان گیلان، با منظره­ای منحصر به فرد از نیلوفرهای آبی

تالاب­ها همیشه از جمله زیباترین جاذبه­های طبیعی و گردشگری به شمار می­روند که منظره­ای دیدنی و دلنشین دارند. تالابسوستان لاهیجان نیز یکی از زیباترین و پرطرفدارترین تالاب­هایی است که در استان گیلان قرار دارد. این تالاب در فصل­های مختلف سال از جمله بهار یا پاییز بسیار دیدنی است و بسیاری از مسافرانی که به شمال کشور سفر می­کنند، بازدید از تالاب سوستان در لاهیجان را نیز در برنامه گردش خود قرار می­دهند.

گل­های نیلوفر این تالاب معمولاً در پاییز کم کم پژمرده می­شوند اما حتی در فصل­های سرد نیز این تالاب زیبایی و جذابیت خاص خود را دارد. تنها کافیست عکس تالاب سوستان را ببینید تا به بی­نظیر بودن آن پی ببرید. این تالاب حدود ۱۰۰ سال پیش توسط اهالی حفر شد تا به وسیله آن آب مورد نیاز برای کشاورزی تأمین شود. ولی هنوز هم بعد از این همه سال به کمک آب باران و رود نزدیک آن پا بر جا مانده است.

تالاب سوستان لاهیجان کجاست-تالاب سوستان در لاهیجان-تالاب سوستان لاهیجان گیلاعکس تالاب سوستان (۱)

تالاب سوستان لاهیجان کجاست؟

این که تالاب سوستان در کدام شهر است از نام آن پیداست. این سوستان نام یکی از روستاهای لاهیجان محسوب می­شود که در دهستان لیل واقع شده است. اگر از لاهیجان به سمت این تالاب حرکت کنید، حدوداً ۱۳ دقیقه بعد به مقصد می­رسید. می­توانید از میدان تربیت و یا از میدان دانشگاه آزاد، مسیر خود از لاهیجان به سوستان را آغاز کنید. درضمن فاصله تالاب سوستان لاهیجان گیلان تا رشت نیز تقریباً یک ساعت است.

تالاب سوستان لاهیجان کجاست-تالاب سوستان در لاهیجان-تالاب سوستان لاهیجان گیلاعکس تالاب سوستان (۱)

برای سفر به این منطقه ابتدا باید ویلا یا سوئیت مناسبی در حوالی رشت یا لاهیجان مهیا کنید تا برای بازدید از جاذبه­های اطراف به دردسر نیفتید. به وسیله سایت ویلا رابط می­توانید تمام ویلاهای این حوالی را بررسی و بهترین گزینه را رزرو نمایید. به این ترتیب برای اجاره ویلا در شمال مشکلی نخواهید داشت. حتی می­توانید از حراجی اجاره ویلا که در سایت قرار دارد نیز استفاده کنید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید