بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
اسفند 3, 1399

جاده فومن به ماسوله ، تجربه سفری لذت‌بخش در مسیری جنگلی

جاده فومن به ماسوله یکی از زیباترین جاده‌های شمال کشور است که دو طرف آن جنگلی زیبا و سبز قرار دارد. این مسیر ۳۶ کیلومتری، صرف نظر از مقصد، می‌تواند تمام لذتی را که از یک سفر شمالی انتظار دارید، برای شما مهیا کند. در مسیر فومن به ماسوله از روستاهای مختلفی عبور می‌کنید که هر کدام از آن‌ها مانند تمام روستاهای این منطقه، به نحوی زیبا و سبز هستند.

تصاویر جاده فومن به ماسوله-مسیر فومن به ماسوله-جاده فومن ماسوله- جاده فومن به ماسوله۲

جاده فو من به ماسوله ، تجربه سفری لذت‌بخش در مسیری جنگلی

اگر پیش از این سفری به روستای دیدنی ماسوله داشته‌اید، احتمالاً جاده فومن به ماسوله را نیز از نزدیک دیده‌اید. نکته جالبی که درباره سفرهای شمالی وجود دارد این است که نه فقط شهر یا روستای مقصد بلکه تمام مسیر سفر، دیدنی و جذاب است. به طوری که هر چقدر هم مسیر طولانی باشد، از خستگی راه خبری نیست. زیرا می‌توان در هر نقطه‌ای از مسیر توقف کرد و دل به طبیعت سبز شمال زد. اگر تصاویر جاده فومن به ماسوله را ببینید، متوجه می‌شوید این جاده نیز یکی از همین مسیرهای سبز و بسیار دیدنی در شمال کشور است که لذت رسیدن به مقصد را چندین برابر می‌کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که مسیر را بر مقصد ترجیح می‌دهید، بدون شک سفر مسیر فو من به ما سو له را بسیار دوست خواهید داشت.

تصاویر جاده فومن به ماسوله-مسیر فومن به ماسوله-جاده فومن ماسوله- جاده فومن به ماسوله

جاده فومن به ماسو له چند کیلومتر است؟

این جاده زیبا، یک مسیر باریک تقریباً ۳۶ کیلومتری است که از بدو آغاز، طبیعتی سبز و دیدنی دارد. در واقع دو طرف جاده را بافت جنگلی بی‌نظیری احاطه کرده و اگر در نقشه نیز نگاه کنید کل این منطقه کاملاً سبز است. به عبارتی می‌توان گفت جاده فو من ماسوله از دل جنگل می‌گذرد. در این مسیر از روستاهای مختلفی مانند ماکلوان بالا و پایین، کوچی‌چال و … نیز می‌گذرید که هر کدام از این روستاها نیز به نحوی دیدنی هستند. در واقع اگر عاشق طبیعت‌گردی و تماشای بافت قدیمی و اصیل روستاهای شمال باشید، هر نقطه از جاده فومن ماسوله برای شما دیدنی خواهد بود. همچنین از این جاده می‌توانید به برخی از جاذبه‌های شهرستان فومن مانند آبشار تریشوم نیز دسترسی داشته باشید.

به طور کلی شهرستان ما سوله یکی از زیباترین شهرستان‌های شمالی محسوب می‌شود که طبیعت حیرت‌انگیزی دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم در سفر بعدی خود به این منطقه حتماً با حوصله بیشتری به بازدید از جاذبه‌های فومن بپردازید. خصوصاً زمانی را به گردش بدون عجله در جاد ه فو من به ما سوله اختصاص دهید. مطمئن باشید این سفر یکی از بهترین تجربه‌های شما خواهد بود. تنها این نکته را از یاد نبرید که اجاره ویلا شمال در حوالی فومن و خصوصاٌ ماسوله کار آسانی نیست. بهتر است قبل از سفر از طریق سایت‌هایی مانند ویلا رابط محل اسکان مناسبی را رزرو نمایید و سپس به دل جاده بزنید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید