بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 24, 1399

جاذبه های گردشگری فومن ، بهترین منطقه شمالی برای سفری متفاوت

جاذبه های گردشگری فومن در یک معرفی کوتاه نمی­گنجند. این شهرستان زیبا با طبیعتی سبز و بی­نظیر یکی از بهترین مناطق گردشگری در شمال کشور محسوب می­شود. آبشارها و چشمه­های پرآب، قلعه و بقعه­های قدیمی، ییلاق­های سرسبز و بکر و … از جمله جاذبه های توریستی شهرستان فو من به شمار می­روند که هر کدام ارزش حداقل یک بار دیدن را دارند.

جاهای گردشگری فومن-اماکن گردشگری فومن-منطقه گردشگری فومن-جاذستان فومن۱

جاذبه های گرد شگری فومن ، بهترین منطقه شمالی برای سفری متفاوت

فومن را می­توان یکی از پرجاذبه­ترین شهرهای شمالی دانست. جاذبه های گردشگری فومن به قدری زیاد است که برای بازدید از آن­ها با تور یک روزه گردشگری میسر نیست. پیشنهاد می­کنیم در یکی از سفرهای خود به گیلان، زمانی را برای بازدید از تمام جاهای گردشگری فـومن که هر کدام زیبایی­های منحصر به فرد خود را دارند، اختصاص دهید.

ییلاق­های خوش آب و هوا، دشت­های سرسبز و چشمه­ها و آبشارهای پرآب از جمله جاذبه های گرد شگری فومن هستند که در دل طبیعت بی­نظیر و چند هزار ساله این خطه جا خوش کرده­اند. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را با چند مورد از مشهورترین و دیدنی­ترین جاذبه های تور یستی شهرستان فومن آشنا سازیم.

جاهای گردشگری فومن-اماکن گردشگری فومن-منطقه گردشگریستی شهرستان فومن

کدام یک از جاذبه های گردشگری فومن را می­شناسید؟

نام این شهر معمولاً ایرانیان را به یاد طبیعتی سبز و چشم­نواز می­اندازد. البته جاذبه های گردشگری شهرستان فومن به همینجا ختم نمی­شوند. در واقع باید آثار و بناهای باستانی و دیدنی را نیز در کنار جاذبه های طبیعی فومن قرار داد. برای مثال قلعه رودخان یکی از حیرت­انگیزترین بناهای باستانی است که نه تنها در شمال کشور بلکه در تمام ایران، مانندش را پیدا نخواهید کرد. البته این قلعه قدیمی در دل منطقه­ای سبز و خوش آب و هوا واقع شده است. پس می­توانید با بازدید از یادگاری تاریخی، از طبیعت فومن نیز لذت ببرید. از جمله دیگر جاذبه های گردشگری فومن عبارتند از:

  • چشمه علی زاخونی
  • ییلاق­های آندره و زودل سر
  • پارک جنگلی ماسوله
  • جاده بسیار دیدنی سراوان و …

بقعه­هایی مانند بقعه پیر جلودار و بقعه عون بن علی را نیز می­توان در لیست اماکن گردشگری فومن قرار داد که جذابیت خاص خود را دارند.

مناطق حفاظت شده و روستاهای ریز و درشت این شهرستان نیز همگی به شکلی جذاب و دیدنی هستند. کافیست پا در منطقه گردشگری فو من بگذارید تا ده­ها گزینه برای بازدید، سر راه شما سبز شود. به همین دلیل است که پیشنهاد می­کنیم قبل از سفر، به کمک سامانه­ها و سایت­های آنلاین مانند ویلا رابط، لااقل برای چند روز محل اقامت مناسبی در فومن و حوالی آن اجاره نمایید. در این صورت بدون این که نگرانی اجاره ویلا در شمال همراه شما باشد، می­توانید از تک تک جاذبه های گردشگری فومن دیدن نمایید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید