بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
دی 21, 1399

حمام قدیمی مریان تالش آیینه‌ی اندیشه‌ی گذشتگان

حمام قدیمی مریان تالش یکی از بناهای تاریخی به جا مانده از دوران قاجار، حمام مریان تالش است. این حمام به دستور سردار امجد ساخته شده است و یکی از جاذبه‌های گردشگری استان گیلان است. در این مقاله برآنیم این بنای تاریخی را از زاویه دید ویلا رابط نخستین سایت رزرو و اجاره در ایران معرفی نماییم

حمام قدیمی مریان تالش، استا مریان، تورهای گردشگری یک روزه (۲)

حمامی جامانده از گذشتگان

حمام قدیمی مریان تالش یکی از بناهای دوره‌ی قاجار است که سردار امجد (نصرت الله خان) یکی از حاکمان قاجاری برای استفاده‌ی خاندانش ساخته است. کار ساخت این حمام در سطح شیب‌دار زمین را، معماری آلمانی انجام داده است. حمام مریان در سال ۱۳۸۲ به‌عنوان یکی از آثار با ارزش تاریخی در فهرست آثار ملی ثبت شده است. نوع معماری بناهای قدیمی، نوع مصالح به کار رفته در ساختشان، شیوه‌ی ساخت و احداث آن، شناخت تفکرات معماران و سازندگان بنا در طرح‌های به کار رفته در ساختمان و… از موضوعاتی است که در بازدید از بناهای تاریخی برایمان جالب خواهد بود. از حمام‌های تاریخی و قدیمی استان گیلان است که نوع و شیوه‌ی احداث آن به ساخت حمام‌‌های کوهستانی گیلان شباهت دارد.

حمام قدیمی مریان تالش، استان گیلان، ویلارابط، اجاره‌ی ویلا در مریان، تورهای گردشگری یک روزه (۱)

تاریخ و فرهنگ در یک اثر تاریخی

بنای حمام قدیمی مریان تالش به شکل مربع و سقف آن گنبدی شکل است.  نوع مصالح به کار رفته در ساخت این حمام گچ، سنگ، خشت و ملاط بوده است. اگرچه بسیاری از نقاشی‌های دیوار و کاشی‌کاری‌های تزیینی این حمام، در گذشته سرقت شده اما در سال‌های اخیر به همت میراث فرهنگی کار مرمت و بازسازی آن انجام شده است. یک سند متفاوت از مشخصات زندگی گذشتگان، اندیشه و نوع دیدگاه آن‌هاست که در بستر یک بنای تاریخی مقابل دیدگان ما قرار گرفته است.

حمام قدیمی مریان تالش، استان گیلان، ویلارابط، اجاره‌ی ویلا در مریان، تورهای گردشگری یک روزه (۳)

همراه با ویلارابط در حمام قدیمی مریان تالش

اگر علاقه‌مند به دیدن بناهای تاریخی هستید تا از موقعیت و نوع ساخت آن‌ها آگاه شوید می‌توانید در سفر رویایی خود به تالش و بازدید از زیبایی‌های آن از حمام قدیمی مریان تالش دیدن کنید. ویلارابط نخستین سایت رزرو و اجاره در ایران با ارائه‌ی خدمات پشتیبانی آنلاین، اجاره‌ی ویلا در مریان و اجرای تورهای گردشگری یک روزه فرصت شناخت بیشتر اماکن تاریخی را موازی با لذت از زیبایی‌های سفر فراهم می‌کند.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید