بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آبان 2, 1399

حیات وحش ایران | پارک های ملی ایران

رفتن به طبیعت یکی از تفریحاتی است که مردم در سراسر جهان مرتبا آن را انجام می دهند، حیات وحش هر کشوری جذابیت ها خاص خود را داشته و ایران نیز دارای حیات وحش متنوع می باشد که با سفر به بعضی شهرها می توان این مناطق محافظت شده را نزدیک دید.

رفتن به طبیعت یکی از تفریحاتی است که مردم در سراسر جهان مرتبا آن را انجام می دهند، حیات وحش هر کشوری جذابیت ها خاص خود را داشته و ایران نیز دارای حیات وحش متنوع می باشد که با سفر به بعضی شهرها می توان این مناطق محافظت شده را نزدیک دید. در هر شهر ایران تورهای یک روزه گردشگری وجود دارد که علاقمندان می توانند با این گروه ها به دل طبیعت رفته و از نزدیک با جاذبه های گردشگری ایران آشنا شوند. از پارک های حیات وحش ایران می توان موارد زیر را نام برد:

حیات وحش پارک ملی طبیعت ایران حیات وحش ایران ویلارابط

پارک ملی دریاچه ارومیه : پارک در شمال غربی کشور بین آذربایجان شرقی و غربی قرار گرفته است.

پارک ملی خجیر: این پارک در تهران است

پارک ملی بختگان: از دو قسمت عمده شامل منطقه حفاظت شده و پارک ملی ساخته شده و در استان فارس قرار دارد.

پارک ملی قمیشلو: در ضلع غربی اصفهان پارک دیگری از ایران به نام قمیشلو وجود دارد

پارک ملی نایبند: پارک ملی که در جنوب ایران واقع شده است

نمایی از حیات وحش پارک ملی لار

پارک ملی توران یا خارتوران: این پارک ملی کشور در مناطق سمنان و خراسان رضوی قرار گرفته است

سد لار سد لار مازندران دریاچه سد لار کجاست؟

پارک ملی لار: یکی از پارک های معروف ایران است و در منطقه جنوبی رشته کوه های البرز بین تهران و مازندران قرار گرفته که وسعت کل آن ۷۳۵۰۰ هکتار می باشد. گیاهانی مانند بابونه آلمانی، شیرین بیان، کاسنی، عنبیه، مریم گلی، گیاه چنار پهن برگ و بومادران را در این پارک می توان پیدا کرد. حیواناتی مانند بز وحشی، بز، خرس قهوه ای، پلنگ، گراز وحشی، جوجه تیغی، جغد عقاب اوراسیا، شاهین گنجشک اوراسیا، جغد گوش کوتاه در این منطقه حفاظت شده زندگی می کنند. گردشگران می توانند با اجاره ویلا در شمال ایران، اقامتی چندین روزه در این منطقه داشته و از تمامی جاذبه های این منطقه بازدید کنند.

پارک پابند بهشهر: این یکی از پارک های ملی ایران در مازندران با وسعت کل ۲۶۵۹۷ هکتار است. برخی از حیوانات این منطقه، گوزن قرمز، گوزن و پلنگ است. دوستداران حیات وحش ایران می توانند با مراجعه به سایت ویلا رابط از امکانات رفاهی و گردشگری مناطق شمال ایران مطلع شده و سفری جذاب و راحت داشته باشند.

حیات وحش ایران و پارک های ملی ایران چیست ؟

حیات وحش ایران و پارک های ملی ایران از مناطق دیدنی وجاذبه های طبیعی با داشتن حیات وحش بسیار زیبا و حیوانات وحشی در مناطق حفاظت شده می باشد پارک ملی لار،خجیر…

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید