بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
مهر 29, 1399

خانه شهریاری بهشهر | سفری شگفت انگیز در خانه شهریاری

خانه شهریاری یکی دیگر از مکان های تاریخی شهر بهشهر می باشد.این مکان تاریخی در روستای یانه سر قرار دارد.خانه شهریاری در سال ۱۳۸۱ به ثبت ملی رسیده است.محققان بعد از مطالعه پی بردند که این مکان تاریخی محل حکومت یکی از سرداران آن زمان بوده است. این مکان در سال ۱۳۹۱ مرمت کاری شده است.

خانه شهریاری khane shahryari خانه شهریاری بهشهر ( ویلارابط ) (۱)

سفری شگفت انگیز در خانه شهریاری

خانه شهریاری اثری تاریخی واقع در استان مازندران با معماری فوق العاده زیبا می باشد.این جاذبه تاریخی از دوره قاجار بر جای مانده است سال ساخت این بنای تاریخی تقریبا به ۳۰۰ سال  می رسد.قسمت داخلی این مکان تاریخی بسیار زیبا و دیدنی می باشد.این خانه شومینه بسیار زیبایی نیز دارد.

مصالح به کار برده در این ساختمان آجر پخته،سفال و گچ می باشد.دارای پنجره های قوسی شکل که از روسیه به ایران آورده شده است.با گچ بری های خاصی که توسط افراد ماهری طراحی شده است.این ساختمان  دارای چند اتاق می باشد.این اتاق ها هر کدام جایگاه افراد خاصی بوده است.همچنین  یک راهرو که دو طرف آن در ورودی و خروجی  قرار دارد.

روستای یانه سر

روستایی که خانه شهریاری را در دل خود جای داده است روستای یانه سر در شهرستان بهشهر می باشد.این روستا مانند دیگر مناطق شمالی کشور  دارای آب و هوایی خوب و دلپذیر است.شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی،دامداری و پرورش زنبور عسل می باشد.

گیاهانی که در این روستا یافت می شود شامل خاکشیر،گل گاو زبان و کاسنی می باشد.در این روستا حیواناتی مانند شغال،روباه،خرگوش و خرس نیز می توان دید.خانه شهریاری در این خطه سرسبز واقع شده است.این مکان تاریخی در حال حاضر امکان بازدید برای گردشگران عزیز می باشد.

خانه شهریاری khane shahryari خانه شهریاری بهشهر ( ویلارابط ) (۲)

مرمت خانه شهریاری

همانطور که گفته شد خانه شهریاری در سال ۱۳۹۱ مرمت کاری شده است.مرمت کردن یعنی تعمیر بناهایی که در گذر زمان آسیب به آن رسیده باشد.افرادی که وظیفه این هنر ظزیف را برعهده داند با مهارتی خاص بنا را بازسازی میکنند.به طوری که شکل ظاهری اولیه آن از دست نرود.

خود مرمت شامل چند دسته است که هر مکان تاریخی را طبق آن شرایطی که دارد بازسازی و نوسازی می کنند.مرمت کردن علاوه بر نوسازی و بازسازی ساختمان نقش مهمی در جذب گردشگران و توریست های خارجی دارد.خانه شهریاری نیز جزو همین ساختمان هایی بوده است که بعد از بررسی های لازم پی بردند که نیاز به مرمت و بازسازی دارد.

استراحتگاه نزدیک خانه شهریاری

علاوه بر مکان سرسبز و زیبای اطراف خانه شهریار ی ویلاهایی برای استراحت و اقامت مسافران عزیز در نظر گرفته شده است.جایی که می توانید این ویلاهای زیبا را رزرو کنید سایت ویلا رابط می باشد.

سایت ویلا رابط در کنار ویلاهای لوکس اجاره ای دارای تور های یک روزه در بهشهر نیز می باشد، تا روزی رویایی برای مسافران خود رقم بزند ، اگر قصد سفر به شهر بهشهر  را داشتید امکانات ویژه ویلارابط را از دست ندهید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید