بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
اسفند 22, 1399

دریاچه زرین گل سد خاکی و دریاچه زرین گل با منظره جنگل‌های کبودوال

دریاچه زرین گل یکی از ده‌ها و شاید صدها جاذبه گردشگری استان گلستان، سد خاکی و علی آباد است. این سد نرسیده به آبشار کبودوال و در یک و نیم جنوب کیلومتری علی آباد کتول واقع شده است. دریاچه مصنوعی پشت این سد، یکی از زیباترین دریاچه‌های مصنوعی کشور به شمار می‌رود که وجود منظره‌ای بی‌نظیر از جنگل‌های کبودوال، آن را دیدنی‌تر کرده است.

سد خاکی دریاچه زرین گل-دریاچه سد زرین گل- دریاچه زرین گل-استان گلستان دریاچه زرین گل-سد زرین گل علی آباد کتول-دریاچه زرین گل علی آباد۱

سد خاکی و دریاچه زرین گل با منظره جنگل‌های کبودوال

دریاچه‌های مصنوعی یکی از زیباترین جاذبه‌های هر منطقه هستند که گاهی پشت سدها ساخته می‌شوند و یکی از آن‌ها سد خاکی و دریاچه زرینگل علی آباد در استان گلستان است. این استان زیبا، جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد که هر کدام به نحوی خاص و دیدنی هستند. دریاچه سد زرین گل به واسطه طبیعت زیبای اطرافش، به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های این منطقه تبدیل شده است. سد خاکی دریاچه زرینگل که به نام سد کبودوال نیز شهرت دارد، قبل از آبشار کبودوال واقع است و به همین دلیل اگر مقابله دریاچه بایستید می‌توانید نمای زیبای جنگل‌های کبودوال را پشت سد گل ببینید و از این منظره دیدنی لذت ببرید.

سد زرین گل علی آباد کتول یا همان سد کبودوال، حدود ۱۷ میلیون متر مکعب آب را پشت خود جای می‌دهد و به همین دلیل دریاچه‌ای بزرگ و دیدنی در کنار آن دیده می‌شود. شما هر فصلی از سال‌ را که برای بازدید از این سد و دریاچه انتخاب کنید، با منظره‌ای بی‌نظیر روبرو خواهید شد. زیرا این منطقه در تمام چهار فصل زیبایی‌های مخصوص به خود را دارد.

سد خاکی دریاچه زرین گل-دریاچه سد زرین گل- دریاچه زرین گل-استان گلستان دریاچه زرین گل-سد زرین گل علی آباد کتول-دریاچه زرین گل علی آباد

سد خاکی و دریاچه زرین گل کجاست؟

همانطور که گفتیم این سد نرسیده به آبشار کبودوال واقع شده است. اما به طور دقیق‌تر، برای رسیدن به آن باید از جنوب علی آباد به اندازه یک و نیم کیلومتر به سمت آبشار پیش بروید تا به دریاچه برسید. در استان گلستان دریاچه زرین گل، یک محل عالی برای گردش و لذت بردن از طبیعت محسوب می‌شود. کافیست قبل از سفر محل اقامت مناسبی رزرو نمایید و برای یک تور یک روزه گردشگری در منطقه سد خاکی و دریاچه زرین گل برنامه‌ریزی کنید. جهت رزرو و اجاره ویلا در شمال می‌توانید وارد سایت ویلا رابط شوید و بدون دردسر ویلای دلخواه خود را پیدا نمایید. به این ترتیب با خیالی آسوده راهی سفر به استان پرجاذبه گلستان خواهید شد و بازدیدی عالی و دلنشین از سد خاکی و دریاچه زرین گل خواهید داشت، بدون این که نگران محل اسکان خود باشید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید