بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آبان 21, 1399

دریاچه سد تاریک رودبار از جاذبه های گردشگری در استان گیلان

از جاذبه های گردشگری در استان گیلان می توان به دریاچه سد تاریک رودبار اشاره نمود. این سد در فاصله بین امام زاده هاشم و رستم آباد احداث گردیده است. دریاچه سد تاریک رودبار از جنس بتونی- خاکی و نه سرریز که ارتفاع آن به ۲۲ متر می رسد.

سدتاریک گیلان رودبار
سدتاریک گیلان رودبار

از جاذبه های گردشگری در گیلان می توان به سد تاریک رودبار اشاره نمود. این سد در فاصله بین امام زاده هاشم و رستم آباد احداث گردیده است. دریاچه سد تاریک رودبار از جنس بتونی- خاکی و نه سرریز که ارتفاع آن به ۲۲ متر می رسد. یکی از مهم ترین کاربرد های این سد، استفاده از آب آن برای آبیاری در اراضی شالیکاری می باشد. در اوایل احداث این سد پیش ینی شده بود که از آب خروجی آن می توان در تولید برق استفاده کرد تا اینکه از سال ۸۸ به بعد این طرح به اجرا در آمده است. رودبار شهری زیبا که جاهای دیدنی زیادی برای مسافران و علاقمندان به طبیعت دارد. در صورت تمایل از طریق تور یک روزه گردشگری از دریاچه تاریک رودبار و چشم اندازهای طبیعی اطراف آن بازدید نمایید. حتی اگر خواستید چند روزی را مهمان این روستای سرسبز باشید می توانید با اجاره ویلا شمال لحظات خوبی را در اینجا سپری کنید. رودبار شهری با آب و هوای معتدل که هر سال مردم زیادی از قسمت های مختلف ایران می آیند تا لحظاتی سرشار از آرامش را در کنار دریاچه تاریک رودبار تجربه نمایند.

دریاچه سد تاریک رودبار سدتاریک بیجار رودبار رشت ویلارابط گیلان جاذبه گردشگری ماهیگیری گیلان (۱)

دریاچه سد تاریک رودبار از مناظر دیدنی استان گیلان

در روستای رودبار علاوه بر سد تاریک، از مکان های دیگری مانند سد سفید رود، امامزاده هاشم و پارک جنگلی زیبای سد تاریک با منظره ای منحصر به فرد نیز می توانید لذت ببرید. این روستا و شهر های اطراف آن امکانات لازم را در اختیار گردشگران قرار می دهند. به عنوان مثال با اجاره ویلا هم می توانید از رودبار و هم به جاهای اطراف آن سفر کنید. بیشترین چیزی که در این مناطق به چشم می خورد پوشش گیاهی سرسبز و متراکم می باشد که انسان ها را تشویق می کند تا به اینجا سفر کنند. لذا از زیبایی های موجود در شمال نهایت استفاده را کنید و البته دیگر جاذبه امکان ماهیگیری در این منطقه می باشد که علاقمندان خاص خود را به همراه دارد

دریاچه سد تاریک رودبار سدتاریک بیجار رودبار رشت ویلارابط گیلان جاذبه گردشگری ماهیگیری گیلان (۳)
دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید