بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
مرداد 20, 1399

دریاچه چورت ساری | جاذبه گردشگری مازندران

دریاچه چورت از جاذبه های دیدنی ساری واقع در روستای چورت می باشد که با داشتن مساحت محدود از کم سن ترین دریاچه های شمال ایران می باشد که بخاطر داشتن اکوسیستم بسیار جذاب و فوق العاده از بهترین و محبوب ترین دیدنی های این منطقه می باشد که فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به این منطقه می باشد

دریاچه چورت ساری

دریاچه چورت یکی از جاذبه های توریستی واقع در روستای چورت می باشد که با واقع شدن در دل کوهستان برای دسترسی به این منطقه بایستی از ساری به سمت کیاسر حرکت کنید. این دریاچه از محبوب ترین و زیباترین دیدنی های شمال ایران می باشد که هر ساله مقصد سفرهای تفریحی و توریستی بسیاری از مسافران قرار می گیرد. همانطور که می دانید دریاچه ها با داشتن طبیعت و شرایط اقلیمی بی نظیر در هر منطقه ای نشان از زندگی و طراوت می باشند که چورت با داشتن سن کم یکی از دریاچه ها با اکوسیستم فوق العاده و شرایط اقلیمی بی نظیر و جذاب می باشد که این امر سبب افزایش تقاضای مسافران برای سفر و بازدید از این جاذبه تفریحی در سال های اخیر شده است. این دریاچه دیدنی در ۱۰ کیلومتری روستای چورت با ۲٫۵ هکتار مساحت قرار گرفته و در سال ۱۳۱۸ به دلیل زمین لرزه و مسدود شدن مسیر جریان آب چشمه ای بسیار دیدنی و خیره کننده در کنار آن پدید آمده است. با وجود اینکه این دریاچه نسبت به سایر دریاچه های ایران از مساحت محدودی برخوردار می باشد اما به دلیل داشتن شرایط اقلیمی و اکوسیستم بسیار ناب باعث شده است که به راحتی نتوان از آن گذشت و نادیده گرفت. چورت در میان جنگل های انبوه و پوشش سرسبز قرار گرفته و برای اقامت یک روزه از موقعیت مناسبی برخوردار می باشد از این رو پیشنهاد می شود با ثبت نام در تور گردشگری یک روزه در کنار دوستان و خانواده سفری بسیار جالب و هیجان انگیزی را تجربه کنید. این دریاچه محل زندگی انواع گونه های مختلف ماهی ها و پرندگان می باشد که بسیاری از ماهی ها توسط اهالی روستای چورت در آن ریخته شده است.

تصویر پاییز دریاچه سورت ساری

زیبایی های دریاچه چورت

گردشگران با حضور در دریاچه چورت و مشاهده سطح دریاچه می توانند تنه درختان قدیمی به جا مانده در آن را ببینند در برخی از ایام شاهد هوای مه آلود و سکوت مرموزی در این منطقه خواهید شد که با سفر به این منطقه در این ایام از سال به یاد کشورهای اروپایی و اقلیم خاص حاکم در آن مناطق خواهید افتاد. نام اصلی این دریاچه “میانشه ” می باشد که به خاطر قرار گرفتن در روستای چورت به به نام دریاچه چورت شناخته می شود گردشگران می توانند در سفر توریستی خود به این منطقه از زیبایی ها و جاذبه های بسیاری بازدید نمایند. ماهیگیری از مهمترین تفریحات در این دریاچه می باشد که مسافران می توانند با به همراه داشتن لوازم صید ماهی به ماهیگیری در این دریاچه مشغول شوند. قایق سواری از جمله هیجان انگیزترین تفریحاتی می باشد که گشت در محدود ۲٫۵ هکتاری می توانید لحظات بسیار نابی را سپری کنید. توجه داشته باشید که شنا کردن در چورت ممنوع بوده و خطرات بسیاری به دلیل وجود بوته ها و گیاهان در کف این دریاچه برای شناگران به دنبال خواهد داشت.

دریاچه سورت ساری سورت کجاست دریاچه سورت مازندران جاذبه دیدنی سورت تور گردشگری سورت ساری (۱)

بهترین زمان بازدید از دریاچه چورت

شاید برایتان جای سوال باشد که بهترین زمان برای بازدید از دریاچه چورت ساری کی می باشد؟ که در این خصوص می توان گفت با در نظر داشتن شرایط اقلیمی حاکم در این منطقه بهترین فصل برای سفر بهار و تابستان می باشد در این ایام از سال گردشگران می توانند در شرایط آب و هوایی معتدل و خنک تفریحات بسیار جذاب و فراموش نشدنی را در این منطقه سپری کنند. در سفر به دریاچه چورت پیشنهاد می شود با ورود به سایت ویلا رابط جهت اجاره ویلا در این منطقه اقدام نموده و با در اختیار داشتن نمونه های متنوع بهترین گزینه را در اولویت خود قرار دهید. حالا که می دانید دریاچه سورت کجاست؟ حتماً با تور یک روزه گردشگری از این دریاچه لذت ببرید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید