بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 11, 1399

دشت النزه | منطقه ییلاقی دشت النزه ماسال ، بهشتی خارق العاده در شاندرمن

دشت النزه در شاندرمن ماسال، یکی از مناطق ییلاقی دیدنی به شمار می­رود که نظیر آن را در کمترین جایی از ایران پیدا خواهید کرد. این دست سرسبز در میان کوه­های بلند واقع شده است و خصوصاً در فصل تابستان آب و هوای دلپذیری دارد. منظره سرسبز این دشت با خانه­های سنتی و چوبی قدیمی، تصویری بکر از زندگی در طبیعت شمال را برای گردشگران می­سازد.

دشت النزه ماسال-منطقه ییلاقی دشت النزه-ییلاق دشت النزه-فاصله رشت تا دشت النزه

منطقه ییلاقی دشت النزه ماسال، بهشتی خارق العاده در شاندرمن

به دنبال یک منطقه واقعاً بکر و خارق العاده در شمال هستید، دشت النزه ماسال، همان جایی است که باید ببینید. هر چند شهرستان ماسال سرشار از جاذبه­های طبیعی زیبا و مناطق سرسبز است، ولی هیچکدام از این جاذبه­ها را نمی­توان با ییلاق دشت النزه مقایسه کرد. این منطقه ییلاقی بی­نظیر می­تواند یکی از بهترین انتخاب­ها برای سفر، خصوصاً در فصل تابستان باشد. همانطور که می­دانید گرمای هوا و شرجی بودن آن در تابستان در بسیاری از شهرهای شمالی آزاردهنده است. اما در مناطق ییلاقی مانند این دشت، به جز آب و هوایی مطبوع و دلپذیر چیزی حس نخواهید کرد.

منظره منطقه ییلاقی دشت النزه منظره­ای بدیع و حیرت­انگیز است. نمای دشت وسیع و سبزی که توسط کوه­ها احاطه شده است و در برخی نقاط آن کلبه­هایی چوبی و ساده دیده می­شوند، دقیقاَ به عکس­های روی کارت پستال­ها شباهت دارد. منظره چرای دام­ها و خانه­های قدیمی چوبی نشان­دهنده سبک و سیاق سنتی زندگی اهالی این منطقه است که دیدن آن برای ساکنان شهرهای بزرگ، سراسر آرامش و لذت خواهد بود.

دشت النزه ماسال-منطقه ییلاقی دشت النزه-ییلاق دشت النزه-فاصله رشت تا دشت النزه۱

دشت النزه کجاست ؟

بدون شک با توصیفاتی که از این دشت زیبا خواندید، دوست دارید روزی از آن دیدن کنید. باید بگوییم پیدا کردن این دشت کار سختی نیست زیرا ییلاقی مشهور در گیلان به شمار می­رود که بسیاری از افراد آن را می­شناسند. کافیست ابتدا وارد شهرستان شاندرمن شوید و به طرف میدان شهدا پیش بروید. با رسیدن به میدان به سمت چپ و جاده شاندرمن-روستای الن زه حرکت نمایید. همین مسیر را ادامه دهید و چند روستای مختلف را پشت سر بگذارید تا به دشت زیبای النزه برسید. پیمودن فاصله رشت تا دشت النزه حدود ۴ ساعت، کمی کمتر یا بیشتر، زمان می­برد. می­توانید محل اقامت خود را در حوالی رشت انتخاب کنید و طی یک تور گردشگری یک روزه از این دشت زیبا دیدن نمایید. ویلا رابط برای اجاره ویلا در شمال، در هر نقطه آن، به شما کمک کند. به این ترتیب سفری لذت­بخش و راحت خواهید داشت.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید