بازیابی رمز عبور

برای فعال کردن زوم کلیک کنید
بارگذاری نقشه
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
باز کردن نقشه
نتایج جستجوی شما
شهریور 31, 1399

راهنمای گردشگری آبشار گزو | آبشار گزو کجاست ؟

آبشار گزو کجاست ؟ کسانی که از تهران قصد بازدید از آبشار گزو دارند، باید از تهران وارد جاده فیروزکوه شوند، پس از فیروزکوه، پل سفید و زیر آب می بایست قبل از اینکه به قائم شهر برسید، جاده شیرگاه را دنبال کنید، جاده ای فرعی است و پس از آن از دو مسیر می توانید به گزو دسترسی داشته باشید.

آبشار گزو سوادکوه آبشار گزو کجاست ابشار گزو مازندران تور آبشار گزو تور یکروزه گزو سوادکوه (۲)

چطور می شود به مازندران رفت و از آبشار گزو دیدن نکرد؟ گزو یکی از بلندترین آبشار های مازندران است و برای کسانی که اهل هیجان باشند، بهترین است. تور گردشگری یک روزه ابشار گزو فرصتی بی نظیر برای طبیعت گردان محسوب می شود. محیطی بکر، با هوایی بسیار دل انگیز، درختانی بلند و سر به فلک کشیده که بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند. گزو در سوادکوه و ۲۵ کیلومتری شهر زیر آب قرار گرفته است.

آبشار گزو قلب منطقه جنگلی لفور

سوادکوه یکی از شهرهای مهم مازندران است، این میزان اهمیت به واسطه فضای گردشگری این شهر است که توانسته به گوش گردشگران از سراسر ایران برسد. آبشار گزو در قلب منطقه جنگلی لفور قرار دارد و همینطور در بخش سوادکوه شمالی واقع شده است. منطقه ای زیبا و دوست داشتنی که در لیست مناطق بکر شمال ایران قرار دارد.

گزو آبشاری جذاب است که ارتفاع ان ۴۸ متر است و از دو آبشار مهم تشکیل شده است که اولین مورد ارتفاع ۵ متری دارد و دومین آبشار نیز ۴۳ متر ارتفاع را شامل می شود. در بخش پایینی این آبشار حوضچه هایی وجود دارد که برای آب تنی در فصل تابستان بسیار عالی هستند.

آبشار گزو سوادکوه آبشار گزو کجاست ابشار گزو مازندران تور آبشار گزو تور یکروزه گزو سوادکوه (۳)

دسترسی به آبشار گزو

کسانی که اهل پیاده روی هستند، پیشنهاد خوبی برای این مقصد دوست داشتنی هستند. برای رسیدن به گزو باید مسیر طولانی پیاده روی کنید. در حدود ۴۰ کیلومتر می بایست جاده خاکی را طی کنید، ماشین مناسب در این زمینه برای شما فراهم شده است. در نهایت به امامزاده گزو می رسید و ماشین را در پارکینگ قرار می دهید. سپس می بایست الباقی مسیر را که در حدود سی دقیق است پیاده روی کنید. از آنجایی که احتمال دارد کل مسیر رسیدن به آبشار بر روی نقشه مشخص نباشد بهتر است از تور یک روزه آبشار گزو استفاده کنید و راهنما داشته باشید تا مسیر را بشناسد.

آبشار گزو سوادکوه آبشار گزو کجاست ابشار گزو مازندران تور آبشار گزو تور یکروزه گزو سوادکوه (۱)

کسانی که از تهران قصد بازدید از آبشار گزو دارند، باید از تهران وارد جاده فیروزکوه شوند، پس از فیروزکوه، پل سفید و زیر آب می بایست قبل از اینکه به قائم شهر برسید، جاده شیرگاه را دنبال کنید، جاده ای فرعی است و پس از آن از دو مسیر می توانید به گزو دسترسی داشته باشید. از جاده فرعی شیرگاه، تابلوی جمشید آباد وجود دارد که اگر کمی جلوتر بروید با جنگی روبرو می شوید که برای پیاده روی بسیار جذاب است و در نهایت به تابلو امامزاده گزو می رسید. وقتی پیاده روی می کنید از یک سراشیبی طولانی، یک ابشار جلوی روی شما قرار می گیرد.

یک مسیر دیگر نیز وجود دارد که پس از شیرگاه به سمت جاده لفور می روید و وقتی ۱۱ کیلومتر را پشت سر گذاشتید به سه راهی شیرگاه می رسید و در نهایت مسیر باید تا سد البرز و جاده کارسنگ ادامه یابد. تابلوهای موجود را تا امامزاده گزو ادامه دهید و در نهایت خودتان را برای ۴۵ دقیقه پیاده روی آماده کنید.

آبشار گزو سوادکوه آبشار گزو کجاست ابشار گزو مازندران تور آبشار گزو تور یکروزه گزو سوادکوه (۵)

بهترین فصل سفر به آبشار گزو

برای سفر به مناطق شمالی هر زمانی انتخاب کنید، دلچسب است اما زمستان و اواخر پاییز اغلب بارندگی زیاد است و در صورتی که وسیله شما مناسب نباشد، با مسیر خطرناکی روبرو می شوید. بهترین زمان برای رزرو هتل در سوادکوه و بازدید از گزو نیمه بهار تا نیمه پاییز است. تابستان های این منطقه گرم و شرجی است.

برای بازدید از این آبشار بهتر است کفش مناسب داشته باشید، چون قرار است حسابی پیاده روی کنید. در صورتی که زمان کافی دارید از امامزاده گزو نیز دیدن کنید و زیارت داشته باشید. رزرو هتل در قائمشهر توسط ویلا رابط یکی دیگر از روش های دسترسی به گزو است و سبب می شود که بتوانید وارد جاده فیروزکوه شوید.

آبشار گزو کجاست ؟

کسانی که از تهران قصد بازدید از آبشار گزو دارند، باید از تهران وارد جاده فیروزکوه شوند، پس از فیروزکوه، پل سفید و زیر آب می بایست قبل از اینکه به قائم شهر برسید، جاده شیرگاه را دنبال کنید، جاده ای فرعی است و پس از آن از دو مسیر می توانید به گزو دسترسی داشته باشید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید