بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آبان 7, 1399

روستای داماش عمارلو زیستگاه اصلی گل سوسن چلچراغ یا سوسن سفید

روستای داماش عمارلو یکی از روستاهای منحصر به فرد در گیلان می باشد. روستای ییلاقی داماش در دهستان جیرنده بخش عمارلو، از روستاهای شهرستان رودبار است. این روستا در ماه های گرم سال از هوای معتدل و خنک و در فصل های سرد از هوای سردی برخوردار است. مردم روستای داماش عمارلو به گویش دیلمی صحبت می کنند.

روستای داماش عمارلو یکی از روستاهای منحصر به فرد در گیلان می باشد. روستای ییلاقی داماش در دهستان جیرنده بخش عمارلو، از روستاهای شهرستان رودبار است. این روستا در ماه های گرم سال از هوای معتدل و خنک و در فصل های سرد از هوای سردی برخوردار است. مردم روستای داماش عمارلو به گویش دیلمی صحبت می کنند. همچنین بیشتر مردم در حالت عادی از لباس های محلی خود استفاده می کنند و عده ای دیگر آنها را در مراسم و جشن های خاص موجود در روستا بر تن می کنند. باغبانی و دامداری، صنایع دستی شغل مردم روستای داماش عمارلو می باشد و ترشی تره، سیاه قاتق، مرغ ترش و قیمه پلو از غذاهایی محلی و بومی این منطقه است.

روستای عمارلو املش ویلارابط جاذبه گردشگری املش عمارلو جاذبه گردشگری گیلان تور یکروزه املش (۴)

در صورت تمایل به مسافرت به این روستای دیدنی و سپری کردن اوقات فراغت در آن می توانید با اجاره ویلا شمال به آنجا سفر کنید. همچنین به کمک حراجی اجاره ویلا در این مناطق با قیمتی مناسب به تفریح خود بپردازید. روستای داماش عمارلو زیستگاه اصلی گل سوسن چلچراغ یا سوسن سفید می باشد. به خاطر این گل های زیبا هر سال مردم زیادی به این روستای توریستی گردش می کنند.

جشنواره گل سوسن چلچراغ در روستای داماش عمار لو

در اواخر بهار و اوایل فصل تابستان گل سوسن چلچراغ یا سوسن سفید به گل می نشیند. همچنین این گل برای اولین بار توسط فردی فرانسوی کشف شد که تنها در دو منطقه ایران یعنی روستای داماش و جمهوری آذربایجان یعنی در روستای لنکران رشد می کند. گل سوسن چلچراغ به خاطر زیبایی و محدود بودن تولید آن در دنیا، به ثبت ملی رسیده است. در زمان گلدهی گل سوسن سفید، در داماش جشنواره با شکوهی برگزار می شود و مردم با لباس های بومی خود در آنجا حاضر می شوند. حتی برای شرکت در این مراسم تور یک روزه گردشگری در نظر گرفته می شود و به راحتی می توانید از آنها بازدید کنید.

روستای عمار املش گل سوسن چلچراغ یا سوسن سفید
دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید