بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
اسفند 29, 1399

روستای سرچمن فیروزکوه ، منطقه‌ای باصفا و سبز اما مهجور

سرچمن فیروزکوه یا روستای سرچمن اگر قصد داشته باشید از طرف تهران به سمت شمال حرکت کنید، می‌تواند سر راه خود و در ۱۵۰ کیلومتری تهران، سری نیز به روستای سرچمن فیروزکوه بزنید. این روستای کوچک و مهجور آب و هوایی دلپذیر و طبیعتی باصفا دارد. اما متأسفانه مورد بی‌مهری واقع شده است و کمتر کسی از آن دیدن می‌کند.

سرچمن فیروزکوه روستای سرچمن

روستای سرچمن فیروزکوه، منطقه‌ای باصفا و سبز اما مهجور

فیروزکوه

همیشه نباید برای گردش و سفر به سراغ مناطق و شهرهای توریستی معروف برویم. گاهی یک روستای کمتر شناخته شده مانند روستای سرچمن فیروزکوه، می‌تواند یک گزینه بی‌نظیر و متفاوت برای گذراندن اوقات فراغت در طبیعت باشد. البته از این روستا نباید انتظار جمعیت زیاد و امکانات چندانی داشته باشید. چون متأسفانه علی‌رغم زیبایی‌های طبیعی و آب و هوای مطبوعی که دارد، به قدر کافی به آن توجه نشده است و جمعیت اندکی در آن ساکن هستند. اما با این حال اگر به دنبال یک ناحیه بکر و آرام برای خلوت کردن با خود و طبیعت هستید، می‌توانید روی روستای سرچمن حساب کنید. خوب است بدانید اهالی این روستای کوچک، به گویش مازندرانی صحبت می‌کنند. با این حساب می‌توانید حال و هوای شمال را در آن حس کنید.

روستای سرچمن کجاست؟

روستای سرچمن

همانطور که گفتیم این روستا در شهرستان فیروزکوه و به طور دقیق‌تر در دهستانی به نام پشتکوه واقع شده است. روستای باصفا و مهجور سرچمن تنها دو کیلومتر از جاده تهران-شمال دورتر است و از جهت شرق تهران، ۱۵۰ کیلومتر فاصله دارد. اگر به دنبال فضایی سرسبز با جریان آب دلنشین و هوایی دلچسب هستید، خوب است در میانه سفر خود به شهرهای شمالی، سری نیز به روستای سرچمن فیروزکوه بزنید. خصوصاً اگر در اواخر بهار و ماه‌های اول تابستان از این روستا دیدن کنید، طبیعت زیباتری را تماشا خواهید کرد. البته امیدواریم مراقب این طبیعت زیبا باشید و با عبور خودرو و یا روشن کردن آتش، آسیبی به آن وارد نکنید.

پیشنهاد می‌کنیم به کمک سایت‌های اجاره آنلاین ویلا شمال، مانند ویلا رابط، محل اقامتی عالی در یکی از شهرهای شمالی رزرو نمایید و سپس سر راه خود برای رسیدن به مقصد، چند ساعتی را نیز در روستای سرچمن توقف کنید. ویلا رابط امکان اجاره ویلا در چالوس یا هر کدام از دیگر شهرهای مازندران را برای شما فراهم کرده است تا بدون دردسر و دغدغه اجاره ویلا، دل به جاده بزنید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید