بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
دی 23, 1399

روستای مریان تالش کجاست ؟ | سفری سبز به روستای مریان تالش

روستای مریان تالش یکی از جاذبه‌های گردشگری استان گیلان است. این روستای زیبا و ییلاقی خودش به تنهایی تمام آنچه از یک منطقه‌ی جذاب گردشگری طبیعی می‌خواهید به شما هدیه می‌دهد. در این مقاله، ویلارابط نخستین سایت رزرو و اجاره در ایران این منطقه‎ی جذاب و زیبا را با ویژگی‌ها و موقعیت فرهنگی‌اش به شما معرفی می‌کند.

روستای مریان تالش، استان گیلان، گردشگران، ویلارابط، اجاره‌ی ویلا در مریان، تورهای گردشگری یک روزه (۳)

مریان تالش کجاست ؟

روستای مریان تالش از ییلاق‌های، جذاب و دیدنی تالش در استان گیلان با مردمانی مهمان‌نواز، آرام و صبور است. این روستا مهد تمام زیبایی‌هایی است که ممکن است هر کس فقط یکبار در یکجا دیده باشد. وقتی رودخانه و جنگل در گستره‌ی زمین با سخاوت و در میان کوه استوار، طبیعتی جذاب و بکر را می‌سازند. وقتی تلألؤی آیینه‌ی آبی و روشن آسمان به زمین سرسبز ابرهای سفید هدیه می‌کند. یک تصویر جذاب و یک زیبایی منحصر به فرد و دلنشین مثل روستای مریان تالش ساخته می‌شود. در میان صفحه‌ی سبز رنگ زمین مریان، زنجیره‌ی خوشه‌های گندم، رنگ طلایی‌شان را از عمق جان به خورشید روشن هدیه می‌دهند و این‌گونه خورشید در روستای مریان تالش اشعه‎های طلایی‌ خود را در آیینه‌ی گندم‌ها می‌بیند. بوی خوش سیب، گلابی و بِه در روستای مریان در گرماگرم غذاهای محلی‌ای چون آبگوشت شوربا، آش رشته، آبگوشت قرمه و هوای مطبوع و دلپذیر و آبی روشن رودخانه‌ی کرگانرود جانی دوباره به آدمی می‌بخشد. گویی که بهشت را با تمام زیبایی‌هایش در یک قاب واقعی می‌بینی و از ژرفای جان، آن را نفس می‌کشی.

روستای مریان تالش، استان گیلان، گردشگران، ویلارابط، اجاره‌ی ویلا در مریان، تورهای گردشگری یک روزه (۲)

تاریخ، فرهنگ و اقتصاد در مریان

یکی از ویژگی‌های خاص روستای مریان تالش ساخت خانه‌های روستایی است. ساکنان این روستا علاوه براینکه سقف خانه‌هایشان از چوب است در و پنجره‌ها را در سایز کوچک می‌سازند تا حدالامکان از ورود سرما به داخل خانه‎ها در هوای سرد جلوگیری کنند. گورستان باستانی که سابقه‎ی تاریخی‌اش به قبل از میلاد می‌رسد و حمام قدیمی مربوط به دوران قاجاریه از آثار تاریخی به جا مانده در این منطقه هستند. هرساله جشنواره‌های جذابی در زمینه‎ی ورزش‌هایی چون سوارکاری و کشتی مردان برگزار می‌شود و گردشگران و توریست‌های علاقه‌مند زیادی برای تماشای این مسابقات به این منطقه می‌روند. اگر به این روستا رفتید از زنان روستا گلیم، جاجیم، شال و جوراب بخرید و ماهیگیری را هم فراموش نکنید.

روستای مریان تالش، استان گیلان، گردشگران، ویلارابط، اجاره‌ی ویلا در مریان، تورهای گردشگری یک روزه (۱)

همراه با ویلارابط در روستای مریان تالش آنقدر جذاب و زیبایی‌های آن به اندازه‌ای خاص است که هر گردشگر و دوستدار سفری این روستا را چندین بار در برنامه‌ریزی‌های سفرش می‌گنجاند. برای اینکه یک سفر لذت‌بخش به تالش داشته باشد با ویلارابط نخستین سایت رزرو و اجاره در ایران همراه شوید. ویلارابط با ارائه‌ی خدمات پشتیبانی آنلاین، اجاره‌ی ویلا در مریان و اجرای تورهای گردشگری یک روزه لحظات شادی را برای شما در سفر می‌سازد.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید