بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
اسفند 1, 1399

روستای نهزم شفت در گیلان ، روستایی جلگه‌ای کنار دو رود

روستای نهزم یکی از روستای شهرستان شفت گیلان است که هر چند چندان بزرگ و معروف نیست اما نمونه‌ای از یک روستای کوچک و اصیل شمالی به شمار می‌رود. این روستا روی زمین جلگه های پیرامون دو رودخانه امامزاده ابراهیم و سیاهمزگی واقع شده است و مانند سایر روستاهای شمالی طبیعت ویژه‌ای دارد.

روستای نهزم شفت در گیلان ، روستایی جلگه‌ای کنار دو رود

روستای نهزم گیلان-روستای نهزم صیقل کومه-نهزم کجاست-روستای نهزم شفت۲

روستای نهزم

روستای نهزم صیقل کومه یکی از صدها روستای سبز و دیدنی گیلان محسوب می‌شود. یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات حین سفر به شمال می‌تواند گردش در دل روستاهای به هم چسبیده و زیبا باشد، مانند همین روستای دنج و دیدنی. همیشه لازم نیست برای تماشای طبیعت زیبا جنگل‌های بزرگ و مشهور را انتخاب کرد. گاهی طبیعت یک روستای کوچک شمالی آنقدر بکر و زنده است که هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد. روستای نهزم شفت،  روستای بزرگ و اسم و رسم‌داری نیست اما می‌تواند تجربه منحصر به فردی از حضور در طبیعت بی‌آلایش شمال و قدم زدن کنار رودخانه‌های پرآب را برای شما به همراه داشته باشد.

در این روستا دو رود زیبا در جریان هستند، رودخانه امامزاده ابراهیم و رودخانه سیاهمزگی. به عبارتی می‌توان گفت روستای نهزم در فضای جلگه‌ای پیرامون این دو رود واقع شده است. اگر به این روستا سفر کنید مزارع برنج و چای زیبایی را می‌بینید که در واقع منابع اصلی درآمدزایی اهالی هستند. البته تولید ابریشم نیز یکی دیگر از مشاغل مردم روستا است.

روستای نهزم گیلان-روستای نهزم صیقل کومه-نهزم کجاست-روستای نهزم شفت۲

روستای نهزم کجاست ؟

بقعه سید ابوالقاسم

این روستای زیبا و جلگه‌ای در استان گیلان و شهرستان شفت قرار دارد و به طور دقیق‌تر متعلق به دهستان جیرده است. اگر در جهت جنوب شرقی شفت حرکت کنید، بعد از تنها ۴ کیلومتر به این روستا می‌رسید که در نزدیکی صیقل کومه واقع شده است. در سال‌های قدیم روستای نهزم گیلان مغازه‌های بسیاری داشته و در واقع پررونق‌تر از الان بوده است. بقعه‌ای به نام سید ابوالقاسم نیز در این روستا قرار دارد که طی بازدید خود می‌توانید از آن دیدن نمایید.

اگر قصد سفر به گیلان را دارید، خصوصاً اگر ایام تعطیل را انتخاب  کرده‌اید، حتماً پیش از سفر ویلا شمال دلخواه خود را به کمک سایت‌های معتبر اجاره ویلا رزرو نمایید تا با دردسر پیدا کردن محل اسکان مواجه نشوید. در این رابطه می‌توانید سری نیز به سایت ویلا رابط بزنید و نگاهی به حراجی اجاره ویلا در این سایت بیندازید تا با هزینه‌ای کمتر به طرف استان گیلان و روستای نهزم به راه بیفتید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید