بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
خرداد 23, 1400

شرایط اجاره خانه در ترکیه | هزینه اجاره خانه در ترکیه

شرایط اجاره خانه در ترکیه ، آیا می‌خواهید در ترکیه از ملکی بهره مند شوید، یا در این کشور سرمایه گذاری ملکی داشته باشید؟ آیا قصد مهاجرت به ترکیه را دارید و می خواهید از شرایط و قوانین استیجاری اطلاع حاصل نمایید؟ با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا روند درست برای این کار را به شما بگوییم.

۲شرایط اجاره خانه در ترکیه هزینه اجاره خانه در ترکیه اجاره ترکیه

هزینه اجاره خانه در ترکیه

اجاره منزل در ترکیه به صورت کوتاه مدت و بلند مدت صورت می گیرد و این امکان برای گردشگرانی که از طریق تور ترکیه به این کشور سفر می‌کنند و قصد دارند حداکثر ۲ ماه را در ترکیه سپری کنند نیز صدق می کند. هزینه های اجاره منزل برای هیچ کدام متغیر نمی باشد و تنها بستگی به منطقه‌ای که در آن خانه اجاره کرده اید بستگی دارد.

۲شرایط اجاره خانه در ترکیه هزینه اجاره خانه در ترکیه اجاره ترکیه

قوانین اجاره نشینی ترکیه در بسیاری موارد مانند قوانین ایران است؛ اما تفاوت هایی در جزئیات با هم دارند، به طور مثال ودیعه پرداختی برای اجاره خانه در ترکیه معمولا به اندازه اجاره همان خانه به مدت دو ماه می باشد که در مراحل ابتدایی می بایست پرداخت شود. همچنین داشتن پاسپورت معتبر و برگه درخواست اجازه اقامت الزامی می باشد. یکی از جالب ترین قوانین اجاره نشینی در ترکیه این است که مستاجر نمی تواند بدون رضایت صاحب خانه اقدام به تخلیه ملک نماید و در صورتی که این اتفاق بیفتد، مبلغ پرداخت شده به مستأجر عودت داده نمی شود.

در نظر داشته باشید که اکثر املاکی که به توریست ها اجاره داده می شوند، مبله هستند و مستاجر در هنگام تحویل دادن ملک به صاحب خانه می بایست، خسارتی که به وسایل وارد شده است را به وی پرداخت نماید. این مسئله یکی از بند های قرارداد های اجاره نامه است و در ایران نیز شاهد این قانون هستیم.

شرایط اجاره خانه در ترکیه هزینه اجاره خانه در ترکیه اجاره۳ ترکیه
شرایط اجاره خانه در ترکیه هزینه اجاره خانه در ترکیه اجاره۳ ترکیه

برای اجاره خانه در ترکیه چه مدارکی لازم است؟ 

یکی از دلایل محبوبیت ترکیه برای ایرانیان عدم نیاز به دریافت ویزا تا ۹۰ روز، یعنی سه ماه و اقامت در این کشور می باشد. لیکن پس از ۹۰ روز، شما موظف به اقدام برای دریافت مجوز اقامت در ترکیه می باشید.

در مدت ۹۰ روزه ای که در ترکیه اقامت دارید، این امکان برای شما وجود دارد که با به همراه داشتن مجوز اجاره کوتاه مدت توریستی، ملکی به مدت دو ماه اجاره کنید؛ لیکن اگر پس از پایان این زمان، برای گرفتن اقامت خود اقدام نکرده‌اید، حتماً باید مجوز اجاره کوتاه مدت که در اختیار توریست ها قرار می گیرد را تمدید کنید و به صورت رسمی برای گرفتن اقامت و مجوز اجاره طولانی مدت اقدام نمایید چرا که تنها در صورتی به شما به صورت بلندمدت ملکی اجاره می دهند که اجازه اقامت شما به صورت رسمی و معتبر ثبت گردیده باشد.

در کدام مناطق ترکیه خانه اجاره کنیم؟

شهرهای استانبول، شبه جزیره بدروم، منطقه فتحیه و آنتالیا از جمله مناطق محبوب گردشگران می باشند که به دلیل پتانسیل بالا در زمینه گردشگری و اماکن تفریحی بسیاری که در این مناطق وجود دارند، بسیار مورد توجه سرمایه گذاران و افرادی که قصد خرید ملک یا اجاره منزل در ترکیه را دارند، واقع می شوند.

همچنین لازم به ذکر است که هزینه اجاره منزل در آنکارا بسیار پایین‌تر از این شهرها می باشد.

دسته بندی: رپورتاژ آگهی
اشتراک گذاری

پاسخ دهید