بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
دی 17, 1399

شور و نشاط در بازارهای هفتگی انزلی

در این مقاله برآنیم تا به معرفی بازارهای هفتگی انزلی به‌عنوان یکی از رویدادهای جذاب این شهر بپردازیم. شنبه بازار و دوشنبه بازار انزلی باقدمتی بیش از نیم قرن هر هفته در این شهر برگزار می‌شوند. توضیح ویژگی‌های این بازارها را از زاویه دید ویلارابط نخستین سایت رزرو و اجاره در ایران به رشته‌ی تحریر درآورده‌ایم.

بندر انزلی، استان گیلان، گردشگران، ویلا رابط، اجاره‌ی ویلا در انزلی، تورهای گردشگری یک روزه بازارهای هفتگی انزلی (۱)

شور و نشاط در بازارهای هفتگی

اینجا زندگی جریان دارد و رنگ‌های جذاب و متفاوت آن امید و آرامش می‌آفریند. اینجا همایشی اقتصادی و فرهنگی در شلوغی جمعیت و میان دست‌ها و نگاه‌های فروشندگان و خریداران جاریست. رویش و پویش وصف بازارهای هفتگی انزلی در استان گیلان است که بسیاری از ساکنان محلی و گردشگران فقط برای حال و هوای جذاب و فضای خواستنی آن به این بازارها می‌روند. انواع محصولات کشاورزی،  تولیدات محلی و بومی، فرآورده‌های دامی و محصولاتی مثل ترشیجات، صنایع دستی و … به فروش می‌رسد. بازارهای هفتگی انزلی به‌عنوان یک پدیده‌ی اقتصادی و اجتماعی  نقش مؤثری دراشتغالزایی و توسعه‌ی درآمد ساکنان محلی این بازارها دارد. 

شنبه بازار انزلی

از همان ساعات اول صبح روز شنبه شور و نشاط و روح سبز زندگی در فضای شنبه بازار انزلی یکی از بازارهای هفتگی انزلی طنین‌انداز می‌شود. شنبه بازار انزلی با سابقه‌ ای بیش از هفتادسال (سال‌های گذشته در خیابان میرزا کوچک خان) درحال حاضر در خیابان نواب صفوی انزلی برگزار می‌شود. به ویژه شنبه بازار محصولات مختلف کشاورزی و غذایی، ماهی، برخی محصولات و صنایع دستی از شهرهای دیگر ایران و نیز اجناس و کالاهایی از کشورهای دیگری چون ژاپن، چین، قفقاز، برخی کشورهای اروپایی و… به فروش می‌رسد.

بندر انزلی، استان گیلان، گردشگران، ویلا رابط، اجاره‌ی ویلا در انزلی، تورهای گردشگری یک روزه بازارهای هفتگی انزلی (۱)

دوشنبه بازار انزلی

دوشنبه بازار با سابقه‎ای بیش از نیم قرن یکی از بازارهای هفتگی انزلی است که هر هفته در روستای کپورچال انزلی و در فضایی جذاب و دوست داشتنی با حضور مردان و زنان محلی، مردمان روستاهای اطراف، مسافران و گردشگران برگزار می‌شود. در این بازار انواع و اقسام ماهی، محصولات و تولیدات کشاورزی و غذایی، صنایع دستی و… برای خرید و فروش وجود دارد.

بازار هفتگی انزلی کجاست ؟

همراه با ویلارابط در بازارهای هفتگی انزلی اگر برنامه‌ریزی کرده‌اید که به بندر انزلی بروید، برای اجاره‌ی ویلا در انزلی به ویلارابط نخستین سایت رزرو و اجاره در ایران مراجعه کنید. این سایت با ارائه‌ی خدماتی چون پشتیبانی آنلاین، اجاره‌ی ویلا و اجرای تورهای گردشگری یک روزه همراهتان خواهد بود. یکی از ویژگی‌های جذاب شهر انزلی که بسیاری از گردشگران برای بازدید، عکاسی و خرید به آن سفر می کنند بازارهای هفتگی انزلی است.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید