بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 23, 1399

صنایع دستی ماسوله ، سوغات ارزشمند و کار دست زنان شمالی

صنایع دستی ماسوله یکی از جاذبه ­های این روستای دیدنی است که توسط اهالی تهیه و ساخته می­شوند. این صنایع دستی شامل عروسک­ها و انواع دیگر محصولات دستباف است که در رنگ و اندازه متنوع به مسافران عرضه می­گردند. همچنین رب­های خانگی، ترشی­جات و خوراکی­های محلی نیز به عنوان سوغات ماسوله در این روستا به فروش می­رسد.

مجسمه آناهیتا در فومن - مجسمه آناهیتا فومن-عکس مجسمه آناهیتا۲

صنایع دستی ماسوله ، سوغات ارزشمند و کار دست زنان شمالی

صنایعدستی ماسوله یکی از جذابیت­های این روستای زیبا محسوب می­شود که شاید کمی نسبت به آن کم­لطفی شده باشد. روستای دیدنی ماسوله با معماری زیبا و منحصر به فرد خانه­هایش، میان ایرانیان و حتی گردشگران غیرایرانی شهرت و محبوبیت زیادی دارد. اما ارزش این روستا بیش از این­ها است. اگر سری به ماسوله بزنید، مردمان بسیاری را می­بینید که صنایع دستی ارزشمند و بی­نظیری برای ارائه به شما دارند. گاهی محصولات ماسوله که توسط اهالی مهربان آن ساخته و تهیه می­شوند در قالب بازارچه صنایع دستیماسوله گیلان عرضه می­گردند. این محصولات ممکن است عروسک­ها و دستسازه­های بافتنی زیبا، ترشی­های خوشمزه، خوراکی­های شمالی، رب انار و … باشند که به عنوان سوغات ماسوله به فروش می­رسند.

صنایع دستی در ماسوله - بازارچه صنایع دستی ماسوله- صنایع دستی ماسوله فومن- صنایع دستی ماسوله گیلان-محصولات ماسوله-سوغات ماسوله

ممکن است هنگامی که در کوچه­های باریک و شمالی این روستا قدم می­زنید با زنان محلی که لیف­های دستباف و عروسک­های کوچک و بزرگ می­فروشند روبرو شوید. در واقع فروش صنایع دستی در ماسوله یک راه کسب درآمد برای محلی­ها به شمار می­رود و البته به نظر می­رسد هیچ سوغاتی بهتر از کار دست اهالی یک روستای زیبای شمالی نیست بخصوص اگر صحبت از صنایع دستی ماسوله باشد.

صنایع دستی در ماسوله - بازارچه صنایع دستی ماسوله- صنایع دستی ماسوله فومن- صنایع دستی ماسوله گیلان-محصولات ماسوله-سوغات ماسوله

بازدید از ماسوله زیبا و صنایع ماسوله در تمام فصول سال

این روستای شگفت­انگیز در تمام فصل­های سال دیدنی است. هم سرما و بارش­های زمستانی­اش و هم هوای گرم و مطبوع تابستانی­اش به نحوی دلنشین و لذت­بخش است. پس در هر فصل سال که دوست دارید می­توانید به ماسوله زیبا سفر کنید و از تماشای صنایع د ستی ما سوله فومن که توسط هنرمندان خانگی تهیه شده­اند حض ببرید. تنها این نکته را در نظر داشته باشید که این روستا معمولاً پر از مسافر است. پس باید از قبل فکری برای سوئیت یا ویلا شمال جهت اقامت کرده باشید. می­توانید از حراجی اجاره ویلا در سایت ویلا رابط نیز استفاده کنید و با قیمتی مناسب محل اسکان دلخواه خود را رزرو نمایید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید