بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
دی 15, 1400

طراحی و محوطه سازی ویلا در باغ

طراحی و محوطه سازی ویلا در باغ

طراحی باغ ویلا ایرانی و غربی هر کدام دارای ویژگی های منحصر بفرد خود است که در این نوشتار به بررسی آن می پردازیم طراحی و محوطه سازی ویلا در باغ یا باغچه ها می تواند با مدل های متفاوتی صورت بگیرد و انواع سبک های معماری برای هماهنگی و جلب سلیقه افراد، با توجه به بودجه و نیاز آنها قابل انجام است.

شرکت طراحی ویلا آرین پاراکس با استفاده از طراحان و معماران مجرب و سال ها تجربه در این زمینه فعالیت های مختلفی در زمینه محوطه سازی ویلا انجام می دهد. برای اینکه بتوانید منظره طبیعت و کاربری هماهنگ با نیاز خودتان را در فضای باغ ایجاد کنید، باید به طور کامل به طراحی پروژه فکر کنید.

جان بخشیدن به محیط بیرون و خلق اثری زیبا، یک هنر است. شما باید در مورد طراحی باغ ویلا ایرانی ، تناسبات، ویژگی ها، کاربری، محل انجام پروژه، عناصر تزئینی و بودجه فکر کنید. پس از تنظیم ایده ها، تنها چیزی که باقی می ماند این است که از مسیر رویا به سمت واقعیت حرکت کنید.

استفاده از کارشناس در محوطه سازی ویلا

برای موفقیت درمحوطه سازی ویلا باید فضای بیرونی و فضای درونی را در هنگام طراحی و اجرا در نظر گرفت و یک اثر یکپارچه و هماهنگ ایجاد کرد. گاهی اوقات افراد پس از اتمام طراحی و ساخت به این نتیجه می رسند که فضا آنچنان که در نظر داشتند زیبا به نظر نمی رسد، یا در طول پروژه به این نتیجه می رسند که در فرآیند ساخت متضرر شده اند. و کارها به روش درست مدیریت نشده است.

در چنین مواقعی اهمیت حضور یک شرکت طراحی ویلا حرفه ای احساس می شود. کارشناس به خواسته های گوش می دهد و بودجه شما را در نظر می گیرد. سپس با استفاده از دانشی که طی تحصیل و در طول تجربه های خود از ساخت و ساز به دست آورده است، نگاهی جامع، هماهنگ و با هزینه مناسب به شما ارائه می کند.

استفاده از معماران با تجربه در ساخت و طراحی محوطه باغ

طراحی و نقشه کشی ویلا

شرکت طراحی ویلا آرین پاراکس با استفاده از دانش و تخصص خود توانسته طراحی و محوطه سازی ویلا در باغ در سبک های متنوع مانند طراحی باغ ویلا ایرانی و محوطه سازی به سبک های غربی و مدرن را به انجام برساند. به منظور تجسم پروژه به روشی ملموس، معماران زبده یک طرح اولیه از باغ مورد نظر شما را می سازند.

عناصر فعلی را که در محوطه سازی ویلا باید حفظ شوند مشخص می کنند. و موارد جدید را به طراحی اضافه می کنند. ایجاد یک محیط گیاهی که صحنه را برای چیدمان رویایی تنظیم می کند، طراحی پنجره های وسیع با دید عالی به باغ. این انتخاب ها با توجه به خواسته های مالک ویلا طراحی می شوند.

طراحی باغ ویلا ایرانی

در طراحی باغ ویلا ایرانی باید قسمت های مختلف باغ و ویلا به درستی سازماندهی شود. فضا برای استراحت، انباری، اتاق بازی یا قسمت غذاخوری. هر نقطه باید از دسترسی مناسب و طراحی کاربردی در عین هماهنگی با فضا برخوردار باشد، و در عین حال هارمونی و تداوم بین مناظر باغ و المان های معماری ایرانی حفظ شود.

اولین مواجه افراد با طراحی باغ ویلا ایرانی مسیر ورودی است. اغلب استفاده از یک تراس بزرگ در مقابل اتاق نشیمن مورد نظر سازندگان است. زیرا با استفاده پنجره های بزرگ و المان های ایرانی مثل ارسی و دربهای جمع شونده می تواند در فصل تابستان به گسترش فضای نشیمن کمک کند و همچنین منظره باغ را وارد اتاق نشیمن و فضای داخلی ویلا می کند.

تراس و بهار خواب امکان استراحت در فضای باز را در فصول گرم و در صورت سرپوشیده بودن برای استفاده در زمستان نیز مناسب است. برای فضای ناهارخوری به یک کفپوش مناسب فکر کنید. انواع مواد را می توانید برای استفاده در کف و دیوارها استفاده کنید.

شرکت های طراحی ویلا گزینه های متفاوت را با استفاده از طراحی و نشان دادن نمونه های مشابه به شما معرفی می کنند.

استخر و حوض آب نیز جزو اصلی ترین بخش هایی است که در انواع طراحی باغ ویلا ایرانی و سنتی جایگاه ویژهای دارد با سبک های متفاوت حضور دارد. می توانید از پرده یا حصار برای حفظ صمیمیت اطراف این فضای آبی استفاده کنید.

در پروسه طراحی دکوراسیون بیرونی با معمار شرکت کنید. نمای بیرونی باید دربردارنده تزیینات و سلیقه شما باشد. معمار با به کار بستن دانش و تجربه خود به دیدگاه شما سر و شکلی سازمان یافته می دهد.

محوطه سازی ویلا باغ

گیاهان و چیدمان آنها درطراحی و محوطه سازی ویلا در باغ نقش اصلی را دارند. درختان و گل ها باید با یکدیگر مطابقت داشته باشند و همچنین باید به پیکربندی زمین، آب و هوا و محل قرار گرفتن باغچه ها و نوع خاک توجه شود. بسته به گونه های گیاهی مورد استفاده، سازگاری، توسعه و تعادل بین رنگ ها، شکل ها و حجم ها، انتخابی دشوار است.

معمار منظره می تواند به راحتی این معیارها را ترکیب کند تا بهترین ترکیب گیاهی را در محوطه سازی ویلای شما پیاده سازی کند. حالا نوبت به چیدمان می رسد. برای ایجاد تنوع ملایمی از تن‌های سبز و دستیابی به تضادهای زیبا، حجم، پرسپکتیو، ارتفاع و اشکال، مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

پوشش گیاهی متراکم متشکل از بوته ها و درختچه ها فضا را می پوشاند و به فضای ویلا می بخشد. طیف گسترده ای از درختان چند ساله و فصلی صحنه ای پر جنب و جوش را ارائه می دهند. همچنین می توان از پوشش گیاهی یا دیواره‌ای از گیاهان به منظور تقسیم فضا ها در طراحی محوطه ویلا استفاده کرد.

انتخاب شرکت طراحی ویلا معتبر

در آخرین مرحله از طراحی باغ ویلاباید دیزاین مبلمان فضای داخلی و فضای خارجی را انتخاب کنید. مشورت از شرکت طراحی ویلا خوب می تواند کمک بزرگی در این مورد باشد. تیم آرین پاراکس با کمک مشاوره های تخصصی می تواند شما را در طراحی نقشه و محوطه سازی باغ ویلا یاری دهد.

با تعیین جدول زمانی برای طراحی باغ ویلافرآیند انجام پروژه واضح تر می شود. با توجه به تغییر قیمت ها و شرایط آب و هوایی اگر قصد محوطه سازی ویلا یا طراحی باغ ویلا ایرانی را دارید بهتر است پروژه زودتر شروع شود.

شرکت طراحی ویلا آرین پاراکس با توجه به اولویت ها مانند زمان کاشت، طراحی و ساخت ویلا و محوطه آن، برنامه زمان بندی را تعیین می کند. تا پس از اتمام پروژه همه چیز با بهترین عملکرد خود، در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد.

دسته بندی: رپورتاژ آگهی
اشتراک گذاری

پاسخ دهید