بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آذر 20, 1399

عمارت تاریخی پست رشت ، ساختمانی ۸۸ ساله در دل شهر زیبای رشت

عمارت تاریخی پست رشت یکی از ده­ها بنای تاریخی شهر رشت به شمار می­رود که بازدید از آن برای علاقه مندان به تاریخ ایران می­تواند بسیار جذاب باشد. این عمارت که اکنون محلی برای برپایی موزه پست نیز به حساب می­آید، در میدان شهرداری رشت واقع شده است و با چهار طبقه و با مساحتی نزدیک به ۲۰۰۰ متر مربع، یکی از جاذبه­های تاریخی و فرهنگی گیلان محسوب می­شود.

عمارت پست میدان شهرداری رشت-عمارت تاریخی پست رشت کجاست-موزه پست رشت-عمارت پست-عمارت موزه پست عمارت تاریخی پست رشت (۵)

عمارت تاریخی پست رشت ، ساختمانی ۸۸ ساله در دل شهر زیبای رشت

رشت یکی از پرطرفدارترین شهرهای شمالی کشور است که هر ساله مسافران زیادی را به سمت خود جذب می­کند. البته بیشتر این مسافران با هدف گردش در مناظر طبیعی و جنگل­ها و همچنین گذران اوقات فراغت در سواحل دریای خزر، به این شهر سفر می­کنند. غافل از این که رشت را می­توان شهری پر از آثار و جاذبه­های فرهنگی و تاریخی جذاب دانست که هر کدام داستانی پشت خود دارند.

عمارت پست میدان شهرداری رشت-عمارت تاریخی پست رشت کجاست-موزه پست رشت-عمارت پست-عمارت موزه پست عمارت تاریخی پست رشت (۱)

یکی از این جاذبه­ها عمارت پست رشت است. این ساختمان قدیمی در سال­های ۱۳۱۰ تا ۱۳۱۲ بنا شده و اکنون در چهار طبقه و با مساحتی معادل ۱۹۳۰ متر مربع در دل شهر رشت واقع است. البته به تازگی تصمیم مسئولین رشت بر این بوده است که به واسطه این عمارت، موزه پست رشت را راه­ اندازی نمایند.

عمارت پست میدان شهرداری رشت-عمارت تاریخی پست رشت کجاست-موزه پست رشت-عمارت پست-عمارت موزه پست عمارت تاریخی پست رشت (۴)

عمارت تاریخی پست رشت کجاست ؟

در رشت از هر که سراغ میدان شهرداری را بگیرید به راحتی شما را راهنمایی می­کند. زیرا این میدان یکی از معروف­ترین میدان­های رشت است و بسیاری از بناهای تاریخی و فرهنگی شهر در اطراف این میدان واقع شده­اند. عمارت موزه پست نیز در همین میدان قرار دارد که به همین دلیل به آن عمارت پست میدان شهرداری رشت نیز گفته می­شود.

عمارت پست میدان شهرداری رشت-عمارت تاریخی پست رشت کجاست-موزه پست رشت-عمارت پست-عمارت موزه پست عمارت تاریخی پست رشت (۲)

اگر از علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ ایران هستید می­توانید در سفر بعد یک تور یک روزه گردشگری در رشت را نیز در برنامه خود قرار دهید و از عمارت تاریخی پست رشت نیز دیدن نمایید. البته لازم است قبل از آغاز سفر برای اسکان خود فکری کرده باشید زیرا معمولاً پیدا کردن ویلا شمال در شهرهای پرمسافر کار چندان آسانی نیست. برای حل این مشکل و رزرو محل اسکان مناسب می­توانید از ویلا رابط کمک بگیرید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید