بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 19, 1399

عمارت دریابیگی لنگرود ، خانه ای تاریخی در دل محله های قدیمی شمالی

شهرستان لنگرود در استان گیلان آثار و مکان­های دیدنی بسیاری دارد که عمارت دریابیگی لنگرود یکی از آن­ها است. این عمارت تاریخی به دوران قاجار تعلق دارد و به واسطه معماری زیبا و بی­نظیر آن، گزینه­ای عالی برای بازدید گردشگران است. اما متأسفانه در سال­های اخیر به دلیل کم­لطفی­ها و بی­توجهی­ها ، بخش زیادی از آن از بین رفته است.

عمارت دریابیگی لنگرود خانه تاریخی دریابیگی لنگرود (۱)

عمارت دریابیگی لنگرود ، خانه ه­ای تاریخی در دل محله­ های قدیمی شمالی

عمارت دریا بیگی لنگرود یکی از ده­ها بنای تاریخی استان گیلان است که شاید نام آن کمتر به گوش گردشگران آشنا باشد. حقیقت این است که اغلب مسافران تنها با هدف دیدن دریا و گردش در جنگل راهی شهرهای شمالی می­شوند. در حالی که شهرهایی مانند لنگرود، آثار دیدنی و جاذبه­های گردشگری بسیاری دارند که هر کدام در نوع خود منحصر به فرد هستند. این عمارت قدیمی نیز یکی از همین آثار دیدنی به حساب می­آید که روزگاری بیش از این­ها مورد توجه بوده است.

عمارت دریابیگی لنگرود خانه تاریخی دریابیگی لنگرود (۴)

عمارت دریابیگی لنگرود مانند دیگر خانه ­های تاریخی گیلان، معماری بدیع و بی­نظیری دارد که آثار زندگی شمالی در ساختار و طراحی آن دیده می­شود. این خانه در دوران قاجار و در دو طبقه ساخته شده است. ایوان­های زیبا، آینه­های سنگی قدیمی، گچ­بری­ها و مقرنس ­کاری­های بی­نظیر و … همگی این خانه را به بنایی ارزشمند و خارق العاده تبدیل کرده­اند. اما متأسفانه خانه تاریخی دریابیگی لنگرود نه تنها در این سال­ها به خوبی مرمت و بازسازی نشده بلکه به دلیل آتش­سوزی و بی­توجهی، قسمت اعظمی از آن تخریب شده و از بین رفته است. با این حال اگر عاشق تاریخ و معماری قدیمی باشید، بازدید از این خانه تاریخی قدیمی برای ما جالب خواهد بود.

عمارت دریابیگی لنگرود خانه تاریخی دریابیگی لنگرود (۲)

عمارت دریابیگی لنگرود کجاست ؟

برای بازدید از این عمارت باید وارد شهر لنگرود شده و محله راه­پشته را پیدا کنید. این خانه تاریخی در نزدیکی رودخانه لنگرود و در سمت غرب آن است. خوب است بدانید این شهر زیبا و سبز، به جز عمارت دریابیگی لنگرود آثار دیدنی دیگری نیز دارد که بدون شک بازدید از آن­ها برای شما جذاب خواهد بود. می­توانید به وسیله یک تور یک روزه گردشگری در لنگرود از تمام این آثار و جاذبه­ها بازدید کنید. البته لازم است از قبل به وسیله سایت­های رزرو آنلاین ویلا، مانند ویلا رابط، ویلا شمال مناسبی در حوالی لنگرود اجاره نمایید تا با مشکل اسکان مواجه نگردید و بدون دردسر برای بازدید از عمارت دریابیگی لنگرود راهی این منطقه شوید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید