بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
دی 27, 1399

غار اسپهبدان رودبار ، غار طبیعی عصرآهن بر فراز کوه های روستای شهیدان

غار اسپهبدان دیلمان یکی از ده­ها جاذبه توریستی و طبیعی رودبار است که قدمتی بسیار طولانی دارد. این غار بر کوه­های بلند روستای شهیدان بخش خورگام واقع شده و چندین سال پیش به عنوان یک جاذبه ملی به ثبت رسیده است. اگر به دنبال بازدید از مکان­های قدیمی و منحصر به فرد استان گیلان هستید، غار اسپهبدان رودبار می­تواند یک گزینه جذاب باشد.

غار اسپهبدان کجاست-غار اسپهبدان دیلمان-غار اسپهبدان رودبار-غار اسپهبدان روستای شهیدان۱

غار اسپهبدان رودبار ، غار طبیعی عصرآهن بر فراز کوه­های روستای شهیدان

غار اسپهبدان

غار اسپهبدان روستای شهیدان در استان گیلان یکی از هیجان ­انگیزترین جاذبه­های طبیعی و گردشگری در این منطقه است. اگر عاشق ماجراجویی و بازدید از مکان­های رازآلود هستید ما به شما بازدید از غارها و خصوصاً غار قدیمی اسپهبدان را پیشنهاد می­دهیم. شاید بارها به استان­های شمالی سفر کرده باشید و تنها به گردش در جنگل­ها یا استراحت کنار ساحل پرداخته باشید؛ در حالی که شهرهای شمالی بخصوص ناحیه دیلمان و رودبار، جاذبه­های دیدنی بسیاری دارند که کمتر دیده می­شوند. غار اسپهبدان دیلمان یکی از همین مکان­های مهجور است که گفته می­شود قدمت آن به عصر آهن باز می­گردد. این غار در ارتفاع ۲۲۵۰ متری از سطح دریا و بالای یک قله ۵۰۰ متری قرار گرفته است و در مجاورت آن یک قلعه قدیمی متعلق به دوران اسماعیلیه نیز دیده می­شود. لازم به ذکر است غار دیدنی اسپهبدان در سال ۱۳۸۶ به ثبت ملی رسده است.

غار اسپهبدان کجاست-غار اسپهبدان دیلمان-غار اسپهبدان رودبار-غار اسپهبدان روستای شهیدان۲

غار اسپهبدان کجاست ؟

غار اسپهبدان

غار اسپهبدان کجاست ؟ این غار در نزدیکی روستای شهیدان واقع شده است و برای رسیدن به آن می­توانید از سمت رودبار به طرف بخش خورگام به راه بیفتید. غار طبیعی اسپهبدان در ۲۰ کیلومتری خورگام و ۶۰ کیلومتری رودبار قرار دارد و اگر روی نقشه ببینید با دیلمان نیز فاصله چندان زیادی ندارد. برای سفر بعدی خود، می­توانید یک تور یک روزه گردشگری در نواحی اطراف رودبار ترتیب دهید تا بتوانید از جاذبه­های بی­نظیر این منطقه مانند غار اسپهبدان رودبار دیدن نمایید. البته توصیه می­کنیم پیش از سفر از طریق سایت­های معتبر مانند ویلا رابط محل اقامت مناسبی پیدا کرده و رزرو نمایید. به این ترتیب دغدغه پیدا کردن و اجاره ویلا در شمال را نخواهید داشت.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید