بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
فروردین 5, 1400

فانوس دریایی کلبه هور کیش ، تندیسی بی‌نظیر با داستانی رازآلود

فانوس دریایی کلبه هور اگر دوست دارید یکی از منحصر به فردترین مجسمه‌های ایرانی را ببینید، حتماً باید سری به فانوس کلبه هور در کیش بزنید. این منطقه در آخرین نقطه شمال شرق جزیره کیش واقع شده است و در آن تندیسی ۱۶ متری از نگهبان دریا به چشم می‌خورد. گفته می‌شود داستان این تندیس به پیرزن فانوس به دستی مربوط می‌شود که در کلبه‌ای نزدیک دریا زندگی می‌کرده است.

فانوس دریایی کلبه هور کیش-کلبه هور کیش-ساحل کلبه هور-کلبه هور در کیش-کلبه هور در جزیره کیش فانوس دریایی کلبه هور (۱)

فانوس دریایی کلبه هور کیش، تندیسی بی‌نظیر با داستانی رازآلود

فانوس دریایی کلبه هور یکی از جاذبه‌های پررمز و راز و مهیج جزیره کیش است که مسافران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. در حال حاضر اگر به بازدید از این جاذبه بروید، خبری از فانوس دریایی یا کلبه‌ای خاص نیست. اما می‌توانید تندیسی بزرگ و دیدنی از یک نگهبان را ببینید که فانوسی در دست دارد و به کمک آن می‌خواهد راه را برای مسافران دریا روشن سازد. تندیس زیبای فانوس دریایی کلبه هور در کیش، برگرفته از داستانی قدیمی و جذاب است. گفته می‌شود در سال‌هایی دور، در این منطقه پیرزنی در یک کلبه ساکن بوده است که هر شب فانوسی به دست می‌گرفته و کنار ساحل می‌ایستاده است، تا راهنمایی افرادی باشد که با کشتی و قایق از دریا به سمت جزیره می‌آمده‌اند. صرف نظر از این که این داستان چقدر اهمیت دارد، ارزشی که پشت آن پنهان شده به خودی خود زیباست؛ در واقع همان نگهبانی و مراقبت از دیگران.

فانوس دریایی کلبه هور کیش-کلبه هور کیش-ساحل کلبه هور-کلبه هور در کیش-کلبه هور در جزیره کیش فانوس دریایی کلبه هور (۱)

امروزه فانوس دریایی کلبه هور کیش تنها یک مجسمه است که می‌توان گفت به عنوان نمادی از این جزیره شناخته می‌شود و نام‌هایی چون مرد فانوس به دست و همچنین نگهبان دریا به آن داده شده است. مجسمه نگهبان دریا ۱۶ متر ارتفاع دارد و یک اثر هنری ارزشمند از محمد سالاریان است. جالب است بدانید در ساخت این مجسمه از تکنولوژی جت لایت استفاده شده که قادر است بیش از یک فانوس واقعی و حدود ۴۰۰ متر از مسیر دریا را روشن نماید.

فانوس دریایی کلبه هور کجاست؟

ساحل کلبه هور

اگر می‌خواهید از این جاذبه زیبا و ساحل کلبه هور دیدن کنید باید در جهت شمال شرق کیش تا جایی که امکان هست پیش بروید تا به مجسمه برسید. البته این مجسمه با هتل ترنج، هتل معروف کیش نیز فاصله چندانی ندارد و از این طریق نیز، با کمی پرس‌وجو می‌توانید آن را پیدا کنید.

تفاوتی ندارد مقصد جزیره کیش و فانوس دریا یی کلبه هور در جزیره کیش باشد یا هر کدام از دیگر مناطق توریستی ایران، مسئله اقامت همیشه یکی از مهم‌ترین مسائل سفر است. از این رو ویلا رابط اقدام به راه‌اندازی یک سایت معتبر کرده است که می‌توانید به کمک آن ویلا شمال یا سوئیت مورد نظر خود را به صورت آنلاین رزرو نمایید و به این ترتیب تمام تمرکز خود را روی بازدید از مکان‌ها و جاذبه‌های دیدنی بگذارید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید