بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آذر 14, 1399

قلعه بندبن قاسم آباد گیلان با برج مرتفع و دیدنی در مناطق سبز رودسر

قلعه بندبن قاسم آباد گیلان یکی از بناهای تاریخی و دیدنی شهرستان رودسر است که قدمت آن به دوران باستان بازمی­گردد. این قلعه سنگی برجی به ارتفاع ۱۲ متر دارد و به نظر می­رسد در قدیم برای دیده­ بانی مورد استفاده محلی­ها قرار می­گرفته است. اگر دوست دارید در کنار گردش در طبیعت سبز شمال، نگاهی نیز به پیشینه تاریخی ایران بیندازید، حتماً از قلعه بندبن قاسم آباد دیدن کنید.

قلعه بندبن قاسم آباد رودسر-قلعه بندبن قاسم آباد گیلان-مسیر قلعه بندبن-قلعه بندبن چابکسر- قلعه بندبن قاسم آباد

قلعه بندبن قاسم آباد گیلان با برج مرتفع و دیدنی در مناطق سبز رودسر

اگر پیش از این به روستای قاسم آباد واقع در شهرستان رودسر، سفر کرده­ باشید، بدون شک تصاویر زیبایی از این روستای کوچک و سبز شمالی در ذهن خود به یادگار دارید. اما دیدنی­های این روستا تنها به مناطق سرسبز آن محدود نمی­شود. در واقع این روستا از لحاظ تاریخی و فرهنگی نیز، ارزش خاصی دارد و دلیل آن وجود قلعه ه­ای قدیمی است که به قلعه بندبن قاسم آباد معروف است. هرچند دسترسی به این بنا کمی پیچیده و دشوار است ولی ما به شما این اطمینان را می­دهیم که بازدید از چنین قلعه ا­ی بی­نظیری ارزش کمی سختی را خواهد داشت.

قلعه بندبن قاسم آباد رودسر-قلعه بندبن قاسم آباد گیلان-مسیر قلعه بندبن-قلعه بندبن چابکسر- قلعه بندبن قاسم آباد

قلعه بندبن قاسم آباد، قلعه ه­ای سنگی و بلند در دل طبیعت بکر روستا

معمولاً قلعه­ های قدیمی با هدف دفاع از یک روستا و یا دیده ­بانی ساخته می­شدند و به نظر می­رسد کاربری اصلی نیز دیده ­بانی بوده است. این قلعه سنگی ارتفاعی به طول ۱۲ متر دارد، بدنه آن از ساروج و تخم مرغ ساخته شده و دارای مجموعه­ای از دالان­های زیرزمینی است. گفته می­شود قلعه بندبن قاسم آباد رودسر قدمتی چند صد ساله دارد و به دوران باستان مرتبط است. با این همه، این بنا به قدری استحکام دارد که هنوز نیز پا برجا مانده است، با وجود این که قسمت­هایی از آن از بین رفته­اند.

اگر به دنبال مسیر قلعه بندبن قاسم آباد هستید، باید بدانید مقصد اولیه شما استان گیلان و شهرستان رودسر است. پس از حرکت به سمت رودسر باید به طرف بخش چابکسر و دهستان اوشیان پیش بروید و در ادامه سراغ روستای بندبن قاسم آباد را از اهالی بگیرید. بندبن قاسم آباد در یک کیلومتر روستای بندبن واقع شده است و برای رسیدن به آن باید از میان باغ­های مرکبات عبور کنید.

اما پیش از هر چیز پیشنهاد ما به شما این است که قبل از سفر اقدام به رزرو محل اسکان مناسب نمایید. زیرا پیدا کردن ویلا شمال به طوری که هم امکانات عالی داشته باشد و هم هزینه بالایی نداشته باشد، کار چندان آسانی نیست. ویلا رابط به شما کمک می­کند تمام ویلاهای موجود در منطقه مورد نظر خود را مورد بررسی قرار داده و بهترین را انتخاب نمایید. امکان اجاره ویلا در کلاردشت، اجاره ویلا در تنکابن و … همگی توسط ویلا رابط میسر است.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید