بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 18, 1399

قلعه رودخان سلجوقیان ، قلعه ای جادویی در قلب جنگل های شمال

قلعه رودخان ماسوله یکی از زیباترین و حتی عجیب­ترین جاذبه­ه ای گردشگری منطقه ماسوله و فومن است. این قلعه بزرگ و مستحکم در واقع یک دژ بسیار قدیمی با برج نگهبانی است که در دل پوشش جنگلی قرار گرفته است. مسیر دسترسی به قلعه از روستای پایین دست آن است که به وسیله حدود ۱۰۰۰ پله به آن می­رسد.

قلعه رودخان سلجوقیان - قلعه رودخان کجاست - قلعه رودخان تا ماسوله -قلعه رودخان در فصل پاییز - قلعه رودخان چند پله دارد - قلعه رودخان ماسوله

قلعه رودخان سلجوقیان ، قلعه ه­ای جادویی در قلب جنگل­های شمال

کافیست تنها عکسی از قلعه رود خان ماسوله ببینید تا به یاد قلعه­های جادویی و پرماجرای انیمیشن­های دیزنی بیفتید. حال تصور کنید بازدید از این قلعه و قدم زدن در آن چه حسی می­تواند داشته باشد. قلعه رودخان سلجوقیان یکی از جاذبه­ های شگفت­ انگیز و منحصر به فرد منطقه ماسوله به شمار می­رود که هر ساله مسافران و گردشگران ایرانی و غیرایرانی بسیاری را به سمت خود می­کشاند. این قلعه در واقع متعلق به دوره ساسانیان است اما چون در دوران حکومت سلجوقی بازسازی شده، بیشتر به عنوان قلعه سلجوقیان شناخته می­شود. قلعه زیبای رودخان در حقیقت یک دژ بزرگ و باابهت با ۶۵ برج نگهبانی است که در موقعیتی بی­نظیر واقع شده است. منطقه جنگلی انبوه و زیبا قلعه را در احاطه خود دارد. از کنار قلعه رودی به نام رود خان می­گذرد و پایین قله نیز روستایی به همین نام قرار دارد. برای رسیدن به قلعه باید از روستای پایین آن تعداد زیادی پله را بالا بروید. اگر می­خواهید بدانید قلعه رودخان چند پله دارد ، باید بگوییم چیزی در حدود ۱۰۰۰ پله.

قلعه رودخان سلجوقیان - قلعه رودخان کجاست - قلعه رودخان تا ماسوله -قلعه رودخان در فصل پاییز - قلعه رودخان چند پله دارد - قلعه رودخان ماسوله

 قلعه رودخان کجاست ؟

همانطور که گفتیم این قلعه در حوالی ماسوله قرار دارد و به طور دقیق­تر در ۲۰ کیلومتری جهت جنوب غرب فومن واقع شده است. از طرف ماسوله نیز می­توان گفت فاصله قلعه رودخان تا ماسوله حدود ۷۵ دقیقه است. این منطقه مانند بسیاری از دیگر مناطق شمالی در بیشتر فصل­های سال زیبا و دیدنی است. اما بازدید از قلعه رودخان در فصل پاییز از جهت آب و هوا و زیبایی منظره، انتخاب بهتری به نظر می­رسد.

توجه داشته باشید که این منطقه از لحاظ بازدید گردشگران، منطقه پرطرفداری است. پس باید حتماً پیش از سفر، ویلا شمال مورد نظر خود را در سایت­هایی مانند ویلا رابط پیدا کرده و رزرو نمایید. حتی شاید بتوانید در طرح حراجی اجاره ویلا در این سایت، محل اقامت مناسب و مقرون به صرفه­ای پیدا کنید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید