بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آذر 9, 1399

قلعه طاهر میرزا (دختر لویه) رودبار یک آثار تاریخی هزار سال

قلعه طاهر میرزا (دختر لویه) رودبار در روستای لویه قرار گرفته است. روستای لویه کجاست ؟ رودبار استان گیلان یکی از نقاط گردشگری ایران است. روستای لویه نیز در اطراف این شهرستان قرار گرفته است. این روستا تقریبا در فاصله دو کیلومتری از رودبار قرار گرفته و دارای آثار باستانی متعدد است. در مسیر این روستا در داخل سفیدرود یک جزیره مشاهده می شود که با آجرهای سنگی احاطه شده است.

قلعه طاهر میرزا (دختر لویه) رودبار یک آثار تاریخی هزار سال۲

نام این بنا قلعه میرزا طاهر (دختر لویه) رودبار می باشد این قلعه به نام های قیز قلعه یا قلعه زهره نیز معروف است. روستای لویه جمعیتی حدود ۲۵۰ خانوار دارد از دیگر جاذبه های این روستا چشمه های آب گرم و سرو سه هزار ساله است. این سرو روستای لویه بسیار مشهور است.برای آشنایی با تمامی جاذبه های استان گیلان به سایت ویلا رابط مراجعه کنید تا علاوه بر آشنایی با مکان های جذاب برای مسافرت از نحوه اجاره ویلا در شمال نیز اطلاعات کسب کنید، بهترین مکان برای اقامت در شهرهای شمالی ایران اجاره ویلا می باشد که هم قیمت مناسب دارند و هم دارای امکانات رفاهی عالی هستند.

قلعه طاهر میرزا (دختر لویه) رودبار یک آثار تاریخی هزار سال

نمایی از قلعه طاهر میرزا (دختر لویه) رودبار

قلعه طاهر میرزا (دختر لویه) رودبار در سال ۸۳ ثبت ملی شده است. حصار کشی اطراف جزیره احتمالا به دلیل استحکام و حفاظت جزیره انجام شده است. با بررسی که از مصالح این جزیره به عمل آمده، تخمین زده می شود این قلعه متعلق به دوره ترکان سلجوقی می باشد یعنی قدمتی حدود هزار سال دارد. این جزیره در قسمت جنوبی خود کمی عریض تر می شود و این قسمت حدود ۸ متر از آب ارتفاع دارد. استان گیلان علاوه بر جاذبه های طبیعی مانند جنگل و کوه و دریا دارای آثار باستانی و تاریخی زیادی است که بازدید از آنها برای هر گردشگری لذت بخش خواهد بود. آثار باستانی ما را به ایران هزاران سال قبل می برد و اطلاعاتی از نحوه زندگی و فرهنگ و آداب مردم آن زمان به ما می دهد.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید